3. Кристиано Роналдо загря за Лудогорец с десетия си гол в Примера за 6 кръга (ВИДЕО+СНИМКИ)

Европейският шампион Реал Мадрид победи Виляреал с 2:0 на "Ел Мадригал" преди да акостира в София

Реал Мадрид постигна четвърта поредна победа във всички турнири след 2:0 като гост на Виляреал в 6-ия кръг на Примера дивисион. Кристиано Роналдо се разписа и вече има 10 гола в 6 мача в Ла Лига, а това беше и 9-то негово попадение в последните 4 срещи на европейскияя шампион.

Двубоят на „Ел Мадригал” беше генерална репетиция на Реал за гостуването в София в сряда вечер, когато „кралете” ще мерят сили с първенеца на България Лудогорец в Група B на Шампионската лига.

„Ел Мадригал” вече сякаш не е онази позната крепост на Виляреал и „жълтата подводница” бе спечелила едва 6 от последните си 16 домакинства в Ла Лига преди тази загуба.

Икер Касияс внимаваше в 7-ата минута и изби удар на Уче в близкия долен ъгъл след добър финт срещу Варан. Пред другата врата Асенхо игра на сигурно и изби нисък шут на Кристиано Роналдо. Вието пробва да отбележи с едно докосване, но не му стигна точност при опита към близкия ъгъл.

В 16-ата минута всички играчи за момент погледнаха към небето, където мина специалният самолет, изпратен от фенове на Манчестър Юнайтед с послание: „Ела си у дома, Роналдо” /Come Home Ronaldo/.

Вието подмина Рамос и когато остана един на един с Касияс стреля в облаците. Пропуските на домакините не останаха ненаказани.

4 минути след този на Вието, Реал поведе. Кроос подаде на Модрич, хърватинът си нагласи топката и с шут извън наказателното поле матира Асенхо за 1:0 след 32 минути игра.

Виляреал опита да върне гола веднага, но вместо това 5 минути преди почивката бе залят от втори студен душ. Дълъг пас намери Бензема на тъча вдясно, той добре запази топката срещу Руис и пусна за Роналдо, а португалецът изпрати в долния ъгъл за своя 10-ти гол в едва 6-ия кръг от сезона – 2:0.

Марсело предотврати опасен удар точно преди почивката, а втората част започна с нов шут в трибуните на Вието от чудесна позиция.

През цялата втора част Реал се задоволяваше да гледа как съперникът му се мъчи да направи нещо в атака, а отборът на Анчелоти чакаше на контри.

Шампионът на Европа се задоволи с двата гола аванс и вече има 12 точки на четвърта позиция, само на една зад лидерите Валенсия,

Барселона и Севиля, които обаче са и с мач по-малко. Виляреал остана с 8 точки на седмо място.