3. Кризата в Челси се задълбочи - Евертън взе точка от „Стамфорд Бридж” (видео)

Кризата в Челси се задълбочи - Евертън взе точка от „Стамфорд Бридж” (видео)

Тери и Есиен не спасиха английския шампион, лондончани стигнаха само до 1:1 у дома срещу „карамелите”, след като допуснаха изравняване в заключителните минути на срещата

Кризата в Челси се задълбочи  - Евертън взе точка от „Стамфорд Бридж” (видео)

Слабата спортна форма на английския шампион Челси напоследкъ продължи и в 16-ия кръг на Висшата лига, след като възпитаниците на Карло Анчелоти стигнаха само до точката при домакинството си на Евертън.

Съставът на лондончани бе подсилен със завръщането в него на капитана Джон Тери и ганайският национал Микаел Есиен, но въпреки това постигна едва петата си точка от последните си шест мача в Премиършип.

Още в първата минути стражът на домакините Петр Чех трябваше да демонстрира високата си класа, след като Луи Саха стреля опасно от границата на наказателното поле.

Челси отговори с повече задържане на топката и спокойна игра в задни позиции, а в 11-ата минута след хубав пробив на Босингва отдясно и остро центриране в наказателното поле топката срещна ръката на бранителя на „карамелите” Силвен Дистен, но нарушението не бе умишлено и ситуацията бе подмината от главния рефер Лий Пробърт.

Само минута по-късно Анелка стреля опасно към Хауърд, а в следващата атака бившият страж на Манчестър Юнайтед сгреши, но неумелата му намеса не бе наказана от Калу.

В 24-ата минута Фил Невил провокира Флоран Малуда с няколко ритника, а французинът отговори с посягане и удар с ръка в лицето на бившия „червен дявол”, но реферът не се осмели да бръкне в джобчето и двата останах несанкционирани.

Само две минути по-късно Джон Тери стреля с глава и топката кацна на горната греда на вратата на Евертън след корнер, а в 34-ата минута гостите на свой ред получиха шанс да открият резултата, но Тим Кейхил опита технично отиграване с пета, което не се получи.

Малко по-късно Калу бе оставен непокрит от защитата на Евертън в наказателното поле след ново изпълнение на ъглов удар, но стреля неточно с глава, а решителната минута през първата част се оказа 39-ата.

Тогава капитанът на гостите Фил Невил върна необмислено една топка към своя вратар и на практика изведе Никола Анелка сам срещу американския страж, който бе връхлетян от откъсващия се французин и този път Лий Пробърт посочи бялата точка.

В отсъствието на щатния изпълнител Франк Лампард с изпълнението на 11-метровия наказателен удар се зае Дидие Дргоба, който даде преднина на своите четири минути преди почивката със силен изстрел в горния ляв ъгъл.

Съставът на Евертън започна силно втора част и точно след изтичането на първия игрови час Лейтън Бейнс проби по фланга и сложи топката на главата на Кейхил, а австралиецът показа защо има най-много попадения „от втория етаж” този сезон във Висшата лига, стреляйки точно, макар да нямаше шанс и кълбото да срещна дясната греда на пазената от Чех врата.

Десетина минути по-късно бившият нападател на Милуол влезе остро в едно единоборство със стража на домакините, като в ситуацията единият крак на Кейхил срещна главата на Чех, но предпазната шапка, която носи Чех го предпази от сериозна травма, а вследствие на положението Тери и Кейхил се спречкаха и бяха предупредени официално.

Пет минути преди края на срещата обаче влезлият като резерва Джърмейн Бекфорд изравни резултата. Дошлият през лятото от Лийдс нападател се разписа с глава, след като Лейтън Бейнс премина като на парад през почти половината отбор на лондончани и центрира отлично, а Тим Кейхил за пореден път спечели въздушното единоборство и се превърна в асистент на попадението.

Така, след като домакините не можаха да стигнат до гол в седемте добавени минути на мача, Челси вече изостава на две точки от лидера Арсенал и на една от Манчестър Юнайтед, който има двубой по-малко, а на лондончани предстоят срещи и с двата клуба през месеца.

Евертън вече е на 15-о място със 17 точки в своя актив.

Стартови състави:

Челси: Чех, Тери, Коул, Алекс, Босингва (’65 Ферейра), Иванович, Есиен, Микел (’88 Стъридж), Калу, Анелка (’76 Рамиреш), Малуда, Дрогба;

Евертън: Хауърд, Невил, Ягиелка, Дистен, Бейнс, Коулмън, Фелайни, Родуел, Пиенар (’87 Билялединов), Саха (’58 Бекфорд);