3. Кризата в Юнайтед продължава да дълбае: "Червените дяволи" паднаха у дома от Нюкасъл (ВИДЕО)

"Свраките" биха с 1:0, хората на Мойс 4 поредни мача без победа

Кризата в отбора на Манчестър Юнайтед продължава да се разраства, след като днес "червените дяволи" загубиха с 0:1 от Нюкасъл. Срещата се игра на стадион "Олд Трафорд" и бе от програмата на 15-ия кръг на английската Висша Лига.

Това бе второ поредно поражение за хората на Дейвид Мойс, при това у дома, след като в миналия кръг те отстъпиха със същия резултат на Евертън. Иначе това бе четвърти сблъсък без успех за "червените дяволи".

Мачът започна с натиск на домакините и опасен удар на Фил Джоунс в 9-та минута, който бе спасен от Крул. Последваха шутове на Клевърли, които обаче бяха блокирани от бранителите на "свраките".

Първата въможност за Нюкасъл пък дойде 18-ата минута, когато Реми засече с глава центриране на Сисоко, но прати топката в аут. Последва опасен шут на Кабай, който също обаче не намери целта.

Постепенно гостите изравниха играта, а "червените дяволи" изглеждаха безидейни в атака в отсъствието на Уейн Рууни.

До края на първата част по-чистите положения бяха пред вратата на домакините, но Давид Де Хеа запази резултата нулев до почивката, след като се намеси добре след изстрели на Дебюши.

Втората част отново стартира с две добри възможности за Юнайтед, но ударите на Янузай и Чичарито бяха отразени от тим Крул.

Както и през първото полувреме обаче, гостите бързо иравниха играта и в 61-ата минута Сисоко намери Кабай в пеналта на домакините, а той с десния крак препарира Де Хеа за 1:0.

След гола играта на домакините продължи да не върви и до края на срещата те така и не създадоха чиста възможност пред вратата на гостите.

В 74-ата минута се запомни един опасен изстрел на Заха, който не намери вратата, но горе-долу с това се изчерпаха и възможностите за гол пред хората на Дейвид Мойс.

След загубата Юнайтед се намира на 9-о място във временното класиране с актив от 22 точки, на 5 от четвърата позиция. Нюкасъл пък е 6-и с 26.

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона