3. Кротоне спечели промоция за Серия А за първи път в своята история (СНИМКИ)

Кротоне спечели промоция за Серия А за първи път в своята история (СНИМКИ)

"Акулите" са едва третият отбор от Калабрия в елита

За първи път в своята история отборът на Кротоне спечели промоция за Серия А и стана едва третият тим от област Калабрия, който ще играе в елита. Промоцията стана факт след 1:1 при гостуването на Модена в 39-ия кръг на Серия Б.

Малкият клуб Кротоне е създаден през 1910 година, но банкрутира през 1979-а и 1991-а. Настоящият сезон е общо 12-и техен във втория ешелон, а основна заслуга за успеха на тима, в който няма звезди, е треньорът Иван Юрич, който вече е спряган за наставник на Дженоа.

Прякорът на отбора е „акулите” заради клубната емблема. Те са третият калабрийски отбор в Серия А след Катандзаро и Реджина.

Над 1 200 фенове на Кротоне бяха окупирали стадиона в Модена в очакване на класирането за елита и не бяха разочаровани. По същото време на площада в Кротоне хиляди гледаха мача на големи екрани с шалчета, плакати и пиротехника.

Модена се бори за оцеляване и поведе с гол на Давиде Лупи в 17-та минута, но 32-годишният Рафаеле Паладино, който мислеше за отказване преди сезона, от дузпа прати Кротоне в Серия А с изравнителен гол точно преди почивката.

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група