3. Куп пропуски и страхотен вратар помогнаха на Тотнъм за точка срещу Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ван Гаал се оплака от натоварения календар, но не направи нито една промяна в състава, на който заложи срещу Нюкасъл два дни по-рано

Манчестър Юнайтед се размина с победата при гостуването си на Тотнъм от XIX кръг на английската Висша лига, приключили без попадения – 0:0.

Наставникът на "червените дяволи" Луис ван Гаал се оплака от натоварения календар, но реши да не направи нито една промяна в състава, на който заложи при успеха над Нюкасъл два дни по-рано.

В навечерието на двубоя холандецът се похвали, че момчетата му доминират в повечето си мачове този сезон, ала в този те бяха разколебани и от един отличен вратар в лицето на Юго Лорис.

Срещата на „Уайт Харт Лейн” бе предшествана от минута мълчане в памет на легендата на „шпорите” Рон Хенри, който си отиде от този свят на 80-годишна възраст.

Първата добра възможност в мача се откри пред дошлия под наем Радамел Фалкао, който в седмата минута получи отличен пас от Хуан Мата в коридор, но от десетина метра стреля слабо и точно в тялото на френския национален вратар.

Тотнъм отвърна в ответната атака, когато Хари Кейн можеше да засече отблизо, но Де Хеа спаси, а после испанският вратар страж същото и след удар на завърналия се сред титулярите след дълго отсъствие Андрюс Таунсенд.

Малко по-късно Ян Вертонген фаулира Ван Перси пред наказателното поле и Мата стреля от свободния удар, ала топката срещна гредата и после се търкули по голлинията, преди да бъде изчистена от Кирикеш.

В 24-ата минута Фил Джоунс стреля с глава и топката премина голлинията, но попадението му бе отменено заради засада. Четвърт час след това Майкъл Карик изведе с дълъг пас Ван Перси сам срещу вратаря, но холандецът се засуети, а Лорис показа хладнокръвие и спаси.

След това Ашли Йънг намери Рууни, ала той не можа да засече добре с глава. Точно преди почивката отново Йънг пробва красиво изпълнение и топката летеше към горния ъгъл, преди Лорис да я избие с върха на пръстите.

На почивката Антонио Валенсия бе заменен заради поредната травма в Юнайтед и на терена се появи възстановеният Рафаел. В 55-ата минута Майкъл Карик изведе Мата зад гърба на отбраната и испанецът центрира остро, но Ван Перси стреля над вратата от близка дистанция.

Десет минути по-късно Таунсенд тества рефлекса на Де Хеа, а почти веднага след това Рафаел намери Мата непокрит в пеналта, но испанецът бе много неточен и не улучи вратата. Накрая гостите можеха и да загубят, ако вратарят им не се бе проявил.

В крайна сметка всички тези пропуски, както и силното представяне на Юго Лорис, костваха две точки на Манчестър Юнайтед и „червените дяволи” остават трети в таблицата с 36.

Тотнъм пък не загуби от съперника в пети пореден двубой, но и има с точно пет точки по-малко в своя актив преди домакинството на лидера Челси в първия ден от новата година.

Атлетико и Сосиедад разменят голове в Сан Себастиан

Тежък тест за дюшекчиите в Ла Лига

Рома не можа да пречупи и Монца

Срещата от Серия А завърши при резултат 1:1

Брайтън обърна Тотнъм от 0:2 за по-малко от 20 минути (ВИДЕО)

„Чайките“ се развихриха след почивката и спряха серията от 5 победи на „шпорите“

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Тен Хаг: Проектът в Манчестър Юнайтед е дългосрочен