3. Куриоз: Футболист вкара за Атлетико Мадрид от пейката

Куриоз: Футболист вкара за Атлетико Мадрид от пейката

Хоакин Кореа празнуваше гола си вече като смяна

По време на мача между Атлетико Мадрид и Хетафе от 20-ия кръг на Ла Лига, който завърши при резултат 1:1, се случи нещо, което не се вижда всеки ден.

В 60-ата минута Анхел Кореа откри резултата в полза на мадридчани. Съдията Антонио Матеу Лаос обаче веднага отмени попадението заради засада. Междувременно, наставникът на тима Диего Симеоне замени крилото. Последва обаче проверка с ВАР, която в крайна сметка показа, че голът е редовен.

Така съотборниците на Кореа се впуснаха към седящия на пейката аржентинец, за да отпразнуват попадението. Подобна ситуация досега не се беше случвала в историята на испанския елит. След последния съдийски сигнал обаче в Атлетико нямаха повод за радост, тъй като в 83-тата минута Енес Юнал от състава на гостите донесе равенството в мача с точно изпълнена дузпа.