3. Ла Коруня изпусна Валенсия на „Риасор” – 0:0

Ла Коруня изпусна Валенсия на „Риасор” – 0:0

„Супер Депор” могат повече да съжаляват за пропуснатите три точки, тъй като имаха по-чистите положения в мача, но не съумяха да ги превърнат в голове.

Отборите на Депортиво Ла Коруня и Валенсия не успяха да излъчат победител в мача помежду си и завършиха наравно 0:0. Срещата се игра на стадион „Риасор” и бе от програмата на 15-ия кръг на испанската Примера Дивисион. „Супер Депор” могат повече да съжаляват за пропуснатите три точки, тъй като имаха по-чистите положения в мача, но не съумяха да ги превърнат в голове.

Срещата започна равностойно, но след първите 20-ина минута домакините бяха малко по-активният отбор и в 27-ата минута Адриан можеше да ги изведе напред, след като овладя дълъг пас от Филипе, но завършващият му удар бе прекалено слаб. В 35-ата Ла Коруня удари греда, след като Родригес прехвърли с глава Сезар Санчес. Полувремето завърши с пропуск на Вия, който премина покрай Лопо, но след изстрела му кълбото излезе в аут.

Второто полувреме започна по подобие на първото, но в него „прилепите” владееха по-често топката. Все пак през тази втора част отново домакините имаха по-чистите положения за отбелязване на гол. В 54-ата минута Адриан и Валерон направиха страхотно двойно подаване, но атаката завърши с разочароващ шут на ветерана. В 61-ата Гуардадо центрира от фаул в наказателното поле, където Серхио се извиси необезпокояван, стреля с глава, но не можа да намери очертанията на вратата на Санчес. Това бе и последното по-опасно положение в срещата и така двата тима завършиха наравно 0:0.

След това равенство домакините от Ла Коруня заемат 6-а позиция във временното класиране с актив от 27 точки. Валенсия пък е 4-а с 29 спечелени точки.