3. Лампард и Тери съкрушиха "грънчарите"

Лампард и Тери съкрушиха "грънчарите"

Челси победи Стоук Сити с 2:0 и вече е на полуфинал за "ФА Къп"

Челси вече е полуфиналист в турнира за Купата на Англия. Носителят на трофея победи днес Стоук Сити с 2:0 на „Стамфорд Бридж” и чака съперника си сред най-добрите четири.

В герой за „сините” днес се превърнаха Франк Лампард и Джон Тери. Халфът вкара 16-ото си попадение през кампанията, а Джей Ти показа, че е истински лидер и капитан, въпреки всичко което се случи с него в последните месеци.

Стоук Сити се представи отлично в надпреварата като дори отстрани Манчестър Сити, но походът на Тони Пулис и неговите момчета спря.

През първата част тимът на Карло Анчелоти владееше повече топката, а два удара на Анелка от добри позиции бяха спасени с вещина от вратаря на „грънчарите” Сьоренсен.

На отсрещната врата при едно от безбройните центрирания пред Иларио, топката бе изчистена пред голлинията на португалския страж.

В 35-ата минута резултатът бе открит. След центриране от ъглов удар Тери овладя топката в наказателното поле, подаде към Лампард, който стреля от 18 метра, коженото кълбо срещна тялото на Файе и влетя в мрежата на Стоук.

До края на полувремето „сините” не вкараха още попадения, а гостите от Стоук не застрашиха вратата на лондончани.

През втората част играта на двата тима не се промени коренно. Втори гол обаче падна едва в 67-ата минута. След корнер Джон Тери с глава вкара за 2:0 и показа, че е истински лидер на Челси.

До края Калу и Анелка направиха още пропуски, а в 90-ата минута Иларио спаси страхотен изстрел на Фулър.

Челси продължава на полуфиналите заедно с тимовете на Портсмут и Астън Вила, а Тотнъм и Фулъм ще решат последния полуфиналист.

Челси – Стоук Сити 2:0

(1:0) Лампард 35’
(2:0) Тери 67’

Челси: Иларио; Иванович, Алекс, Тери, Ферейра; Малуда, Оби Микел, Лампард; Анелка, Калу, Дрогба;

Стоук Сити: Сьоренсен; Уилкинсън, Файе, Хут, Колинс; Уайтхед, Уелан (45’ Пю). Делап, Тунджай (60’ Лоурънс); Сидибе (61’ Китсън), Фулър;

Жълти картони: Тери (Ч);
Стадион: „Стамфорд Бридж”, Лондон, 41 322 зрители;
Съдия: Роан Аткинсън;