3. Лампард спаси Челси от пореден провал (видео)

Лампард спаси Челси от пореден провал (видео)

Сините се измъчиха за 2:1 срещу Уулвс, Лампард вкара победен гол в края

Челси прекъсна серията си от 4 мача без победа в Премиършип. Отборът на Андре Вияш-Боаш записа много трудна победа с 2:1 на „Молиню” срещу Уулвърхемптън в 20-ия кръг на Висшата лига, а победният гол на Франк Лампард падна минута преди края на редовното време.

И трите гола паднаха през втората част, като Рамирес изведе Челси напред, а Уорд стъжни живота на фаворитите в края, но имаше време Лампард да донесе важен успех за гостите.

Фернандо Торес и Франк Лампард започнаха от първата минута и показаха активна игра, но без особен резултат. Емануел Фримпонг пък дебютира в редиците на Уулвс след идването си под анем от Арсенал.

Гол не падаше, но мачът се изнерви в средата на първото полувреме, когато Франк Лампард извърши един изключително груб фаул срещу Адам Хамил. Питър Уолтън пожали английския национал и му показа само жълт картон. Секунди по-късно Хамил си отмъсти и видя на свой ред жълтия картон за фаул.

Стивън Уорд стреля покрай гредата с глава, а Босингва стреля опасно към Хенеси, но това не доведе до гол.

Втората част бе много по-раздвижена и Рамирес изведе гостите напред в 54-ата минута. Мата центрира от корнер, тери отклони леко с глава, топката стигна до Рамирес, който хитро се завъртя покрай Уорд и намери горния десен ъгъл на мрежата за 0:1. Това бе шести гол за сезона на халфа.

След попадението играчите на Челси се прегърнаха и дружно отидоха при треньора Вияш-Боаш в знак на подкрепа към него в този тежък за клуба момент.

След гола Челси заигра по-спокойно, но Мик Макарти реагира мигновено и пусна на терена голаджията Стивън Флетчър на мястото на дебютанта Фримпонг.

Торес имаше огромно желание да се разпише и на няколко пъти беше близо. Финалното му докосване обаче отново липсваше и на 4 пъти той се провали току пред вратата на Хенеси.

Мата стреля малко над гредата с рикошет и Челси пак си изпати от своите пропуски след първия гол. Спомените от 4-те поредни мача без победа в Премиършип сякаш оживяха наново в 85-ата минута.

Мат Джарвис прати към далечната греда, Босингва не се справи, Флетчър върна към наказателното поле и Стивън Уорд беше на точното място, за да забие изравнителния гол за 1:1.

Очертаваше се четвърто реми 1:1 в последните 5 мача на Челси във Висшата лига, но Франк Лампард прекъсна лошата серия за сините от Лондон.

Самият Лампард подхвана атаката за гола – той пусна към Торес, Хлапето намери Ашли Коул на фланга, бекът достави чудесно центриране към Лампард и той на празна врата умело засече от въздуха с вътрешен фалц в мрежата.

Уулвс имаше своя шанс да изравни с последната си атака, но Петър Чех извади със страхотен рефлекс удара с глава на Бера, който летеше към мрежата и съхрани трите точки за Челси.

Челси вече има 37 точки и мина пред Арсенал поне до мача на "топчиите" с Фулъм. Уулвс е 16-ти със 17 точки.
Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)