3. Лацио и Милан завъртяха равенство 2:2 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лацио и Милан завъртяха равенство 2:2 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Двата тима изиграха прекрасен мач

Лацио и Милан завършиха при равенство 2:2 на „Стадио Олимпико“ в мач  от третия кръг в италианската Серия А. Страхиня Павлович даде аванс на „росонерите“ в 8-ата минута, но Лацио осъществи пълен обрат в рамките на само пет минути на старта на втората част. Милан стигна до равенството след попадението на Рафаел Леао в 72-рата минута.

От началото на сезона в Серия А Лацио има победа, равенство и загуба, като „бианкочелести“ се намират на 8-о място с 4 точки, докато Милан все още няма успех от началото на сезона. „Росонерите“ са на 14-а позиция с 2 точки.

Двубоят започна натиск от страна на Милан, който воденият Пауло Фонсека тим успя да материализира още в 8-ата минута. Кристиан Пулишич центрира от корнер в наказателното поле на Лацио, където Страхиня Павлович се извиси над всички и стреля с глава, не оставяйки никакви шансове на Иван Проведел да отрази.

Лум Чауна засече центриране в наказателното поле на Милан в 11-ата минута, но ударът му бе отразен от Майк Менян.

Лацио бе много активен на старта на втората част и логично стигна до изравнителното попадение в 62-рат минута, когато Нуно Тавареш комбинира с Валентин Кастеянос, който се справи с опеката на няколко бранители на Милан, за да отправи мощен удар и да реализира.

Римските „орли“ успяха да осъществят пълния обрат само пет минути по-късно. Нуно Тавареш напредна по лявото крило и навлезе в наказателното поле на Милан, като стигна до крайната линия преди да сви топката за връхлитащия от втора позиция Булайе Диа, който реализира.

Милан все пак показа характер и възстанови равенството още в 72-рата минута. Тами Ейбрахам получи топката в наказателното поле с гръб към вратата на Лацио и отклони за Рафаел Леао, който овладя и опъна мрежата зад Иван Проведел.

До края двубоя Милан опита късен натиск, с който да потърси нов обрат, но „росонерите“ така и не стигнаха до трето попадение в мача и първа победа в италианския елит от началото на сезона.