3. Лацио изпусна да победи Тотнъм, но се класира за 1/16-финалите на Лига Европа (+ВИДЕО)

Панатинайкос запази шансове за класиране в елиминационната фаза, след като надделя с минималното 1:0 над Марибор

Лацио и Тотнъм завършиха наравно – 0:0, в среща от група „J” на Лига Европа. Двубоят се игра на „Стадио Олимпико”, а „орлите” се представиха по-добре от „шпорите” и създадоха повече опасности пред противниковата врата, но попадения в мача така и не паднаха и двубоят завърши при резултат 0:0.

В другия мач от групата Панатинайкос постигна важна победа с 1:0 над Марибор. Словенският тим остана с човек по-малко в 1-ата минута на добавеното време на първата част, когато Алес Меяч получи втори жълт картон. В 55-ата минута домакините от Панатинайкос получиха правото да изпълнят дузпа, но Виктор Витоло пропусна от бялата точка. 12 минути по-късно обаче бе отсъдена нова дузпа за гръцкия тим, а този път Виктор Витоло бе точен и направи резултата 1:0. До края на мача не паднаха нови голове и по този начин Панатинайкос победи Марибор с 1:0.

Равенството срещу Тотнъм днес осигури на Лацио място на 1/16-финалите на турнира. В момента италианският тим има 9 точки и е на 1-то място. Тотнъм пък продължава да е на 2-ата позиция и вече е със 7 пункта. След победата над Марибор, Панатинайкос има 5 точки и запазва шансове за класиране в следващата фаза. Словенският тим пък вече няма как да продължи на 1/16-финалите и ще приключи с участието си в европейските клубни турнири през този сезон, след като изиграе последния си мач от груповата фаза срещу Лацио. Тотнъм пък ще приеме на „Уайт Харт Лейн” Панатинайкос в последната си среща от група "J", като победа или равенство ще класират „шпорите” за елиминационната фаза. В случай, че гръцкият тим победи, Тотнъм ще отпадне, а Панатинайкос ще играе напред.

Лацио и Тотнъм не успяха да си отбележат голове на „Стадио Олимпико” през първото полувреме, като италианският тим имаше няколко възможности пред вратата на Уго Лорис, но така и не успя да превърне някоя от тях в гол. Тотнъм пък не застраши с нищо по-опасно Федерико Марчети.

През второто полувреме Лацио на няколко пъти бе близко до гол. Едно от най-добрите положения за домакините дойде в 61-ата минута, когато Либор Козак излезе сам срещу Уго Лорис, но след удара на нападателя, кълбото премина на сантиметри покрай дясната греда. Малко след това се стигна до нови ситуация, която се откри пред Либор Козак, но отново не падна гол, след като вратарят на Тотнъм спаси.

Кристиан Ледесма се отчете с неточен изстрел, а в 85-ата минута Лацио пропусна може би най-чистата си възможност в мача. Михаел Сиани засече с глава от няколко метра центриране в наказателното поле на гостите, но Уго Лорис с отлична намеса отрази удара на бранителя и нулевото равенство се запази. При резултат 0:0 дойде и последният съдийски сигнал.

Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал