3. Лацио обърна Фиоретина на „Артемио Франки” (видео)

Лацио обърна Фиоретина на „Артемио Франки” (видео)

Джовинко прави шоу за Парма, Чезена взе първа точка

Лацио постигна втора победа в Серия „А” през този сезон, след като осъществи пълен обрат във Флоренция и се наложи над местния Фиорентина с 2:1.

Младата надежда на „виолетовите” Алесио Черчи, който е силно желан от редица европейски грандове, начело с Манчестър Сити, наниза първия гол в мача. В 8-ата минута той се възползва от меле пред вратата на Лацио след един корнер, овладя топката на гърди и от малък ъгъл я прати между вратаря и защитник за 1:0.

Римските „орли” изравниха в 28-ата минута. Бразилският плеймейкър Ернанес се оказа на върха на атаката, финтира добре и с плътен диагонален шут по земя матира Артур Боруц – 1:1.

Опитният голмайстор Мирослав Клозе донесе 3 точки на Лацио в края на мача. В 83-ата минута Ледесма центрира добре, германецът засече с глава и заби победния гол за столичани – 1:2.

В друг мач от 5-тия кръг в Италия Себастиан Джовинко за пореден път бе вдъхновителят за победата на Парма. Нисичкият халф вкара 2 гола в 29-ата и 42-ата минута, за да изведе „дуковете” напред с 2:0 срещу Дженоа. Вторият гол на Себа бе от дузпа.

През втората част Мороне направи преднината на „пармалатите” класическа, а Родриго Паласио  върна един гол за гостите в последната минута. Така бе оформен крайният резултат 3:1 на „Енио Тардини”.

Чезена и Киево изиграха най-скучния мач в кръга и логично завършиха 0:0. „Водните кончета” и „летящите магаренца” повече се страхуваха да не получат гол, отколкото да търсят такъв. Това доведе до много малко чисти ситуации и нито един гол в мача. Това бе първа точка за Чезена след 4 поредни загуби.

В класирането Лацио излезе на 7-мо място с 8 точки, толкова има и Киево, а Фиорентина е точка зад тях на 9-та позиция. Дженоа също има 7 точки на 10-та позиция, Парма е 12-ти, а Чезена предпоследен с тази една-единствена точка.