3. Лацио открадна точка от неубедителен Милан (ВИДЕО)

Лацио открадна точка от неубедителен Милан (ВИДЕО)

„Орлите“ се възползваха от едно от малкото си положения и стигнаха до равенството на „Джузепе Меаца“

Отборът на Лацио завърши наравно 1:1 като гост на Милан в двубой от десетия кръг на Серия „А“. „Росонерите“ контролираха двубоя през по-голямата част от времето, но гостите се възползваха от едно от малкото си положения, за да стигнат до точката. Марио Балотели откри резултата за домакините, а Микаел Сиани оформи крайното 1:1.

През първото полувреме действията се развиваха само пред вратата на гостите. Още в седмата минута Кака се опита да застраши на Маркети. Ударът на бразилския полузащитник попадна право в ръцете на стража на „орлите“.

Десетина минути по-късно отново Кака имаше възможност да изведе домакините напред в резултата. Балотели свали топката с галва за Мунтари, който изведе Кака в коридор, но диагоналният удар на бившия играч на Реал (Мадрид) мина на сантиметри покрай дясната греда.
Монтоливо също пробва два далечни изстрела. Първият бе отразен без проблеми от Маркети, но при вторият италианският страж трябваше да стегне ръцете и да блокира мощният шут на полузащинитка.

През втората част „росонерите“ продължиха да натискат и логично поведоха. В 54-тата минута Кака получи пас от Балотели и от границата на наказателното поле заби неспасяем удар във вратата на Маркети. Диагоналният шут на бразилеца се заби в горния ляв ъгъл на вратата на „орлите“, оставяйки вратаря им на място.

В 70-ата минута Балотели стреля от дистанция. Мунтари можеше да пренасочи топката, но беше в засада и я прескочи. Шутът на нападателят на Милан обаче премина покрай вратата.

Две минути по-късно, като че ли от нищото, Лацио изравни. Кандрева центрира от дясно, де Йонг скочи, но не успя да играе с топката, която стигна до Микаел Сиани. Бранителят на „орлите“, незнайно как се бе озовал в малкото наказателно поле на домакините, засече центрирането и от три-четири метра отбеляза за 1:1.

Милан продължава с неубедителното си представяне в Серия "А". Тимът на Масимилиано Алегри взе само четири точки от последните си четири двубоя. "Росонерите" имат едва 12 точки след 10 кръга, като се намират на десетото място. Лацио има 15, като запазва седмата си позиция.
Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)