3. Лацио с ценно 1:1 като гост на Юве в първия полуфинал за купата (видео)

Лацио с ценно 1:1 като гост на Юве в първия полуфинал за купата (видео)

Пелузо точен за "старата госпожа", Маури за "орлите"

Отборът на Лацио постигна изключително благоприятен и обнадеждаващ резултат в първия полуфинал за Купата на Италия, завършвайки наравно 1:1 с тима на Ювентус. Срещата се игра на стадион "Ювентус Арена", а реваншът в Рим е точно след седмица.

Първата част стартира много слабо откъм голови положения, като често играчи на двата тима изпадаха в положения на засада - цели 8 пъти за първите 20 минути.

Все пак "старата госпожа" бе малко по-активна, но удари на Погба и Бонучи не намериха целта.

От своя страна "орлите" отвърнаха единствено с неточен шут на Маури в 31-ата минута.

Бедното на голови ситуации първо полувреме не завърши добре за "бианконерите", след като в 43-ата минута Бонучи бе заменен принудително от Касерес.

През втората част играта малко се пооживи, като домакините натиснаха здраво от самото начало.

С пропуски обаче се отчетоха Матри и Погба, преди да се стигне до 63-ата минута, когато Пелузо засече с глава хубаво центриране на Джакерини, хвърляйки в екстаз тифозите на Юве.

След попадението торинци натиснаха в търсене на второ попадение, ала набързо изтърваха няколко изгодни ситуации чрез Видал, Пелузо, като чилиецът дори удари и греда в 72-ата минута.

Гостите от Рим обаче успяха да издебнат своя момент и в 86-ата минута стигнаха до равенството, след като Кандрева намери Маури на добра позиция, а капитанът на столичани не сбърка за крайното 1:1.