3. Лацио шамароса Наполи в Рим, Имобиле изкова сам победата

Лацио шамароса Наполи в Рим, Имобиле изкова сам победата

"Римските орли" постигнаха ценен успех

Отборът на Лацио се наложи с 2:0 над Наполи в мач от 13-ия кръг на италианската Серия А. Домакините откриха още в началото на срещата чрез Чиро Имобиле, а през втората част именно той подаде на Луис Алберто за 2:0.

"Римските орли" влязоха ударно в срещата и още в 9-ата минута поведоха в резултата. Чиро Имобиле засече центриране и с чудесен удар с глава реализира за 1:0.

В 18-ата минута Фабиан Руис пропиля страхотна възможност да възстанови паритета, след като ударът му от границата на наказателното поле бе отразен от Пепе Рейна.

Десетина минути след подновяването на играта Луис Алберто удвои аванса на Лацио, след като овладя превъзходно подаване на Имобиле и проби през защитата преди да изстреля топката в мрежата на Наполи.

До края на срещата темпото се успокои и нови опасности пред двете врати липсваха.

Така Лацио отново се върна на победния път и вече има 21 точки, които отреждат на тима 8-а позиция. Наполи, от своя страна, пропусна шанса да измести Рома и остава на четвъртото място с 23 точки.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)