3. Лацио ще играе в Шампионската лига след велико дерби с Наполи с шест гола и два червени картона (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Орлите" си тръгнаха с победа с 4:2 от "Сан Паоло", Игуаин изпусна дузпа

Лацио си спечели правото да участва в плейофите на Шампионската лига, след като победи Наполи като гост с 4:2 в последния кръг на Серия „А”. „Орлите” финишираха трети в Калчото и остави Наполи да играе в Лига Европа.

Марко Пароло и Антонио Кандрева дадоха аванс на гостите през първата част. В началото на втората два гола на Гонсало Игуаин доведоха до равенството.

След това и двата отбора останаха с човек по-малко, след като Марко Пароло (62’) и Фаузи Гулам (70’) бяха изгонени за втори жълти картони.

С голове на резервите Ожени Онази и Мирослав Клозе в края Лацио си осигури участието в най-престижния европейски клубен турнир.

Наполи можеше да открие резултата в 24-тата минута, когато Игуаин изведе Кайехон сам срещу Маркети, но испанецът прати топката покрай вратата.

В 33-ата минута „орлите” изненадващо поведоха със страхотен удар на Пароло от около 20 метра, който прелетя над плонжа на Андухар и влетя в мрежата му.

В добавеното време на първата част Кандрева удвои аванса на гостите. Италианецът бе изведен по прекрасен начин от Лулич, Андухар излезе на границата на наказателното поле в опит да го пресрещне, но Кандрева хладнокръвно прати топката в мрежата му за втори път.

Втората част обаче започна взривоопасно за Наполи. Домакините се върнаха в мача само 10 минути след началото на второто полувреме. В 55-ата Хамшик отне топката, пусна надясно за Кайехон, който поднесе топката на Игуаин и нападателят на „сините” от два метра бутна топката в опразнената врата.

Последваха много силни минути за Наполи. Удар на Мертенс бе избит от голлинията, Маркети изби шут на Хамшик.

В 62-рата минута домакините получиха и бонус – Марко Пароло бе изгонен за втори жълт картон.

И само две по-късно Наполи изравни. Мертенс проби отдясно, намери Игуаин, който се разписа за втори път в мача.

В 70-ата обаче численото равенство бе възстановено, след като Гулам също получи втори жълт картон и така двата отбора останаха с по 10 човека на терена.

В 75-ата минута съдията се хвана на симулацията на Маджо, който се хвърли артистично извън наказателното поле. Джанлука Роки не само се хвана на симулацията, но отсъди и дузпа. Зад топката застана Игуаин, който можеше да оформи хеттрика си, но прати топката високо над вратата.

Тогава, като че ли надеждите за победа на Наполи умряха. „Орлите” се възползваха по най-добрия начин и с два късни гола на резервите Онази в 85-ата и Клозе в 92-рата Лацио си осигури третата позиция.