3. Лацио си даде среща с Милан на четвъртфиналите за купата (+ВИДЕО)

Лацио си даде среща с Милан на четвъртфиналите за купата (+ВИДЕО)

„Римските орли” надиграха 10 от Торино, Клозе вкара за първи път от 3 ноември

Лацио е третият четвъртфиналист в турнира за Купата на Италия. След като Милан и Парма си осигуриха участие сред последните осем, в сряда късно вечерта това сториха и „римските орли”, които надиграха 10 от Торино с 3:1 на техния терен и си дадоха среща с „росонерите” в следващата фаза.

Мирослав Клозе и 19-годишният Кейта Балде Диао получиха редки титулярни места заедно с 20-годишният продукт на академията на Лацио Данило Каталди.

Лацио вече бе елиминирал два отбора – Басано и Варезе.

Кейта вкара третия си гол в турнира, преминавайки през Никола Максимович по крилото и поразявайки от малък ъгъл Даниеле Падели в 13-ата минута.

Торино имаше претенции за дузпа, когато удар с глава на Камил Глик срещна ръката на Абдулай Конко, но гостите удвоиха малко по-късно (29’). Кейта достави за Каталди, който пусна на пътя на Клозе, за да може 36-годишният да вкара първия си гол във всички турнири от 3 ноември насам.

Йосеф Мартинес имаше подобно движение на другия край, но пък там нямаше негов съотборник. Макси Лопес стана от пейката за своя дебют за Торино.

Торо намали в началото на второто полувреме. Мартинес избегна трапа за засада и вкара с удар малко след границата на наказателното поле, намирайки зееща дупка в защитната четворка на Лацио.

Двубоят отново се обърна. Клозе беше на чиста позиция и стреля в аут, когато вратарят Даниеле Падели напусна голлинията и се стовари върху него. Реферът реши да изгони виновника и да отсъди дузпа, която Кристиан Ледесма реализира. Торино бяха ядосани – те имаха претенции, че Клозе вече е стрелял преди сблъсъка.

Феновете на Торино освиркаха своите и организираха протест срещу президента Урбано Кайро на трибуните.