3. Латвия размаза Люксембург и вече гони третото място

Латвия размаза Люксембург и вече гони третото място

Отборът на Латвия разгроми като гост с 4:0 Люксембург в квалификационна среща за Мондиал 2010 от група 2 в зона Европа. Мачът се игра на стадион „Жози Бартел”.

Гостите започнаха по-добре срещата и още в 25-ата минута Карлсонс откри резултата. Домакините се опитаха да върнат попадението, но вместо това инкасираха нови три гола през втората част.

В 48-ата минута Кауна направи резултата 0:2 и даде нужното спокойствие в тима на Латвия. Резервите Вишнаковс и Переплоткинс оформиха крайното 0:4 с голове в 71-ата и 85-ата минути.

В класирането в група 2 Латвия заема 4-ото място с актив от 7 точки, а Люксембург остана на 5-ото с точка по-малко.