3. Латвийски анонимници и гол от засада спряха Литекс още на старта в Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Йелгава стигна до 2:2 на новия терен в Ловеч и продължава към II квалификационен кръг на Лига Европа

Литекс отпадна още в първия квалификационен кръг на Лига Европа.

Българският представител бе елиминиран от скромния тим на Йелгава. Латвийският състав стигна до 2:2 при визитата си в Ловеч, а така продължи напред с повече вкарани голове на чужд терен и общ резултат 3:3.

И двете попадения за „оранжевите” днес вкара Бьорн Йонсен, като първото от тях бе изключително красиво, но в крайна сметка гостите стигнаха до равенството след гол от засада.

Иначе домакините започнаха вихрено срещата и още в 40-ата секунда Асприля проби по фланга, след което центрира, но в пеналта Бумал не се ориентира добре.

Гостите отвърнаха в 4-ата минута с тъч в английски стил, след какъвто стигнаха до 1:1 на свой терен, но този път Винисиус се намеси решително след удар по диагонала.

Малко след това латвийският тим, разчитащ единствено на контраатаки и статични положения, бе близо до гол, но Губинс не можа да засече топката от близка дистанция.

Секунди по-късно Йелгава поведе. Това стана след корнер и удар с глава на Диало, срещнал горната греда. Впоследствие обаче Марчис Ош бе най-съобразителен в пеналта и отблизо промуши топката зад голлинията на Литекс – 1:0.

Най-красивият момент в мача дойде в 25-ата минута, когато Литекс изравни. Тогава Иван Горанов намери с дълъг пас Бьорн Йонсен зад защитата, а нападателят с прекрасен прехвърлящ удар от воле прати топката в мрежата – 1:1.

При този резултат дойде и почивката, а след нея гостите набързо си размениха по още един гол. Литекс направи пълен обрат в 56-ата минута, когато Страхил Попов центрира отлично към Йонсен, който бе оставен непокрит в пеналта и с глава вкара за втори път в срещата - 2:1.

Радостта на „оранжевите” обаче не бе дълга, защото в 60-ата минута те получиха втори гол, макар и паднал след засада.

Бранителят Диало бе зад гърба на защитата при центрирането към него, но съдийската бригада от Босна и Херцеговина не отчете това, а той успя с глава да прехвърли Винисиус и да изравни – 2:2.

Впоследствие Литекс натисна в опит да промени резултата, който класира напред съперника. Наставникът на тима Красимир Балъков, завърнал се на пейката след наказание, пусна в игра картотекирания в последния момент Диого Виана.

До края Рафа Перес и Бьорн Йонсен бяха близо до гола, но не сполучиха и по този начин Литекс отпадна още на старта в Европа.

След последния съдийски сигнал на Градския стадион в Ловеч, който е с чисто ново тревно покритие, се чуха викове "Оставка" към треньора на "оранжевите" Красимир Балъков.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1