3. Лайпциг би в мач с 5 гола, червен картон и дузпа (ВИДЕО)

Лайпциг би в мач с 5 гола, червен картон и дузпа (ВИДЕО)

Борусия (М) взе домакинството си на Херта

Пет срещи се изиграха от 27 кръг на Бундеслигата.

Борусия (М) – Херта

Борусия (Мьонхенгладбах) стигна до трите точки в домакинството си на Херта (Берлин). Борусия започна вихрено мача и в 16-ата минута поведе. Щиндл намери Бенес, който с удар извън наказателното поле прати топката в мрежата за 1:0. До края на полувремето Есвайн направи фрапантен пропуск, след като не успя да се разпише от чиста позиция.

През втората част съперниците си размениха по няколко добри положения. Удар на Саломон Калу с глава не намери очертанията на вратата. Изстрел на Йонас Хофман пък срещна гредата. В даденото от съдията продължение Валентин Стокър можеше да се разпише, но направи по-трудното и не успя да уцели вратата.

Майнц 05 – РБ Лайпциг

РБ Лайпциг взе три точки от гостуването си на Майнц 05. Двата тима изиграха изключително атрактивен мач, изпъстрен с  5 гола, червен картон и дузпа.

Първото полувреме премина при равностойна игра. Съперниците си размениха по няколко положения, но така и не успяха да си отбележат попадение. През втората част обаче се разрази истинска голова фихрушка. Тя започна само 180 секунди след първия съдийски сигнал за вторите 45 минути. Емил Форсберг центрира в наказателното поле, където Марсел Сабицер с глава прати топката в мрежата за 0:1. Само 4 минути по-късно Тимо Вернер удвои аванса на гостите, след като засече с глава центриране отдясно от корнер на Емил Форсберг. В 68-ата минута Деме фаулира в наказателното поле Донати, за което съдията отсъди дузпа. Минутка по-късно Джайро бе точен от бялата точка за 1:2. В 81-ата минута Наби Кейта възстанови аванса от 2 гола на гостите, след чудесен индивидуален пробив. Минутка преди края на редовното време Лайпциг остана с човек по-малко, след червен картон на Жан Филип. Домакините се възползваха моментално и 120 секунди по-късно Муто направи 2:3. За повече обаче Майнц нямаше време и трябваше да приеме загубата.

Волфсбург – Фрайбург

Фрайбург победи като гост Волфсбург с минималното 1:0. Марио Гомес имаше чудесна възможност в началото на мача, но незнайно как не успя да се разпише. Базоер пък стреля страховито от воле, но вратарят изби. Волшейд също имаше отлична възможност, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата. Флориан Нидерлехнер пропусна чудесен шанс, като по чудо не можа да вкара. Вратарят пък се намеси решително след удар на Арнолд.

Секунди след началото на втората част Флориан Нидерлехнер отново не успя да открие резултата от чиста позиция. Удар на Марио Гомес с глава пък бе избит в корнер. Все пак, в 78-ата минута Фрайбург стигна до попадение. Нилс Петерсен намери Флориан Нидерлехнер, който отбеляза за 0:1. Нов изстрел на голмайсторът бе париран от вратаря. До края на мача друг гол не падна и Фрайбург стигна до трите точки.

Аугсбург – Инглощат 04

Инглощат победи като гост Аугсбург с 3:1. Гостите започнаха по-активно мача и логично успяха да поведат в 24-ата минута. Точен бе Сони Кител, който се разписа с чудесно изпълнение на задна ножица. Само 11 минути по-късно Инглощат удвои аванса си, след като Алмог Коен засече с глава центриране в наказателното поле.

През втората част ситуацията на терена не се промени особено и в 67-ата минута резултатът придоби класическо измерение. Маркус Сутнер направи хубав пробив и центрира, а Коен засече с глава, отбелязвайки второто си попадение в мача за 0:3. В75-ата минута Роджер извърши груб фаул в собственото си наказателно поле, за което главният съдия отсъди дузпа. Минутка по-късно, от бялата точка Пол Ферхаген бе безкомпромисен, правейки 1:3. В 81-ата минута интригата се завърза, след като Халил Алтинтоп се възползва от пас на Ферхаген и отбеляза за 2:3. За повече, обаче домакините нямаха нито сили, нито време.

Дармщат 98 – Байер (Леверкузен)

Леверкузен стигна до важен успех като гост на Дармщат. „Аспирините” бяха по-добрият отбор и заслужено победиха с 2:0. Те успяха да отбележат по едно попадение в двете полувремена, а пропуснаха и още доста положения.

Байер успя да поведе след четвърт час игра. Кевин Воланд центрира в наказателното поле, където Юлиян Бранд засече за 0:1. Хамит Алтинтоп изпълни отлично фаул, но топката премина до гредата. Марио Вранчич направи същото. В края на полувремето отново той изпълни свободен удар, но топката срещна гредата.

В 56-ата минута Бранд и Воланд си размениха ролите от първото попадение, като голмайстор стана вторият. Леон Гувара бе близо до гол за домакините, но стреля до гредата. Хамит Алтинтоп пък стреля от далеч, но неточно. Юлиян Бранд можеше да направи резултата класически, но изстрелът му бе спасен от вратаря.

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига