3. Лайпциг отнесе "козлите" с пет гола (ВИДЕО)

Лайпциг отнесе "козлите" с пет гола (ВИДЕО)

Тежко поражение като домакин за Кьолн

РБ Лайпциг спечели с 5:1 гостуването си на Кьолн от 26-ия кръг на Бундеслигата. През първата част двата отбора си размениха по един гол, но след почивката „биковете“ наложиха превъзходството си и се поздравиха с трите точки.

С успеха Лайпциг се изкачи до четвъртото място в класирането с актив от 49 точки, докато Кьолн е 16-и с 18 точки.

Четвърт час след началото гостите излязоха напред в резултата. Шави Симонс получи на чиста стрелкова позиция и порази целта.

Кьолн бързо отговори и в 18-ата минута изравни. В голмайстор се превърна Саргис Адамян за 1:1.

През втората част Лайпциг тотално наложи волята си и не остави съмнения за доминацията си. В рамките на пет минути Лоис Опенда се разписа на два пъти и „биковете“ дръпнаха напред в резултата.

Три минути по-късно, в 70-ата на мача, Амаду Айдара покачи на 4:1 след страхотно изпълнение. Крайният резултат оформи Юсуф Поулсен осем преди изтичането на редовното време.

В следващия кръг от германския шампионат Лайпциг посреща Майнц, докато Кьолн се изправя срещу Аугсбург.