3. Лайпциг вече освен лидер е и най-резултатен в Бундеслигата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лайпциг вече освен лидер е и най-резултатен в Бундеслигата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тоталният хит в немския елит победи като гост Фрайбург с 4:1

Тоталният хит в Бундеслигата Ред Бул (Лайпциг) затвърди отличните впечатления, които оставя до момента, побеждавайки като гост Фрайбург с 4:1 в първи мач от 12-ия кръг на немския елит.

Наби Кейта откри резултата за лидера в класирането още във втората минута, но Флориан Нидерлехнер изравни в 15-ата. Само шест по-късно обаче гостите отново излязоха напред чрез Тимо Вернер, а в 35-ата минута отново той се разписа за 3:1. Крайният резултат оформи Марсел Забитцер в 79-ата минута.

Отборът на Лайпциг започна с много настроение двубоя на „Шварцвалд Щадион“ и още във 2-ата минута съумя да поведе след великолепен шут на Кейта в горния ляв ъгъл на домакините.

Въпреки силните начални минути на Ред Бул обаче, в 15-ата минута Фрайбург стигна до изравнително попадение след като Щенцел с перфектно центриране сложи топката на главата на Нидерлехнер и той не сбърка от близко разстояние.

В 21-та минута обаче след много добро подаване на Деме зад гърба на отбраната, Тимо Вернер преодоля домакинския страж и вкара в опразнената врата.

Вернер избухна за втори път в 35-ата минута след като изключителен пас на Форсберг го намери през трима играчи на Фрайбург, а 20-годишният нападател матира Шволоу само с едно технично докосване.

След почивката срещата не бе толкова зрелищна. Все пак Фрайбург заигра малко по-добре и в 58-ата минута Хьофлер можеше да намали изоставането, но от малък ъгъл уцели греда.

В 76-ата минута Забитцер излезе сам срещу вратаря на тима от Шварцвалд, но си поведе лошо топката и от много малък ъгъл прати топката в десния страничен стълб.

Три минути по-късно обаче той не сбърка, след като с премерен удар от 15-ина метра разпечата вратата на домакините за четвърти път.

По този начин Ред Бул (Лайпциг) записа седма поредна победа в Бундеслигата и продължава да е едноличен лидер в класирането с актив от 30 точки, а освен това е и най-резултатния отбор с 27 отбелязани попадения. Втори е отборът на Байерн (Мюнхен) с шест точки по-малко, като на баварците им предстои домакинство на Байер Леверкузен. Тимът на Фрайбург пък е 10-ти с 15 пункта.