3. Лече измъкна точката от Фиорентина в битката за оцеляване (ВИДЕО)

Лече измъкна точката от Фиорентина в битката за оцеляване (ВИДЕО)

Новакът в Серия А приключи мача с човек по-малко

Лече и Фиорентина не се победиха в двубой от 10-ия кръг на Серия А, завършвайки 1:1 на „Виа дел Маре“. Попаденията в срещата отбелязаха Асан Сисей и Кристиан Куаме, като те паднаха в рамките на 5 минути. В добавеното време на мача пък Антонио Гайо си изкара два жълти картона и така остави тима на Марко Барони с човек по-малко. По този начин „виолетовите“ събраха 10 точки и се намират на 13-ото място във временното класиране на италианския шампионат, а Лече е 16-и с 8 точки в актива си.

Първият по-сериозен шанс в срещата дойде в средата на първата част, когато Асан Сисей засече центриране в наказателното поле, но топката мина покрай гредата. Домакините продължиха да са по-активни и малко преди изтичането на половин час игра с неточен изстрел се отчете Габриел Стрефеца.

Десетина минути по-късно АРтур Кабрал успя да засече центриране в наказателното поле, пращайки топката с глава неспасяемо във вратата на Лече. След преразглеждане с ВАР обаче, този гол не бе зачетен заради засада на нападателя на „виолетовите“.

В 43-ата минута феновете на Лече ликуваха. Асан Сисей получи страхотен пас в наказателното поле от Хоан Гонсалес и прати топката покрай вратаря на „Ла Виола“ – 1:0.

Само три минути след началото на втората част гостите от Флоренция изравниха! Кабрал центрира добре в наказателното поле, където Кристиан Куаме порази вратата на Владимиро Фалконе.

Малко след това Сисей имаше шанс да даде отново аванс на Лече, но стреля покрай левия страничен стълб слец центриране на Стрефеца.

Двайсетина минути преди края на редовното време Лукас Куарта стреля опасно от границата на наказателното поле, но стражът на домакините беше нащрек и изби в ъглов удар.

До края на срещата хората на Винченцо Италиано опитаха да притиснат Лече в търсене на обрата, но първо удар на Нико Гонсалес в 80-ата минута бе майсторски спасен от Фалконе, а след това Жонатан Иконе видя как футболист на домакините блокира шута му.

В 6-ата минута на добавеното време домакините останаха с човек по-малко, след като Антонио Гайо си изкара два жълти картона в рамките на 2 минути, но и така Фиорентина не успя да стигне до втори гол и мачът завърши наравно.