3. Легендарният Сент Етиен се бори и с 9 души срещу Лацио в 50-ия си евромач (ВИДЕО)

Французите преклониха глава след 2:3 на "Олимпико", италианците излязоха начело

Лацио оглави група „G” на Лига Европа след победа 3:2 над Сент Етиен като домакин, като двама играчи на гостите получиха заслужени червени картони в юбилейния 50-и мач в евротурнирите на легендарния френски тим, финалист за Купата на европейските шампиони през 1976 г. Последният не се предаде дори с 9 човека и с достойнство завърши мача на „Олимпико”, след който останаха с точка на третото място.

При първото статично положение в мача гостите откриха резултата. Защитата на Лацио действа разконцентрирано, допускайки във вратарското поле Мустафа Баял Сал да засича центриране от корнер и то с тяло. Лацио можеше бързо да изравни. Вратарят Руфие обаче захлупи на голлинията удар на Уесли Хьод. Всичко това се случи до 8-ата минута. А в 14-ата при нов корнер за гостите топката кацна на напречната греда.

Лацио успя да изравни в 21-ата минута. Фелипе Андерсон проби на скорост отдясно и пусна успоредно на голлинията. След кратко разбъркване Онази прати в десния долен ъгъл на Руфие.

Сент Етиен остана с човек по-малко в 32-ата минута, когато след кратка дискусия между съдиите Роберт Берич получи директен червен картон за удар с лакът в лицето на Маурисио при игрова ситуация.

С човек повече Маури пропусна да оползотвори извеждащо подаване над защитата на Сент Етиен в края на първата част.

Домакините осъществиха пълен обрат в началото на второто полувреме. Руфие развали добрите впечатления до момента с неразчетено излизане при центриране от свободен удар. В купа от играчи той не успя да избие далеч топката и Хьод я прати в опразнената врата в 48-ата минута.

Интригата изглеждаше окончателно убита в 76-ата минута, когато голмайсторът на френския тим Сал получи втори жълт картон.

Лацио уж затвори мача с трети гол в 80-ата минута, автор на който стана Лукас Билия. Балде Кейта проби отляво и сви, Руфие опита да избие, топката попадна в Билия, чийто удар рикошира в защитник и влетя в празната врата.

Останал с 9 човека, Сент Етиен притесни Лацио, като върна един гол. Резервата Кевин Моне-Паке намали на 2:3 в 84-ата минута и гостите се вдигнаха на щурм да изравняват срещу заспалите домакини.

В другия мач финалистът от миналия сезон Днипро победи 1:0 Розенборг като гост, което означава, че украинците и Лацио делят първото място с по 4 точки. Сент Етиен и Розенборг останаха с по 1.