3. Легендата Дел Пиеро пак е героят на Юве (видео)

Легендата Дел Пиеро пак е героят на Юве (видео)

Фантастичен победен гол на Дел Пиеро за 2:1 срещу Лацио изведе Юве на върха в Серия А

Живата легенда на Ювентус Алесандро Дел Пиеро отбеляза фантастичен победен гол от пряк свободен удар, за да върне отбора на върха в Серия А, с точка пред шампиона Милан. Симоне Пепе изведе  напред Юве като домакин срещу Лацио в 32-ия кръг с хубава задна ножица, а Стефано Маури изравни в края на първата част. Дел Пиеро обаче реши мача 8 минути преди края за 2:1

Юве стартира традиционно силно, но Фабио Куалярела изпусна удобно положение в 5-ата минута. Доминацията в "чернобяло" продължи, а с нея и пропуските.

Пепе стреля право в Маркети от чиста позиция в 28-ата минута.

Все пак крилото се реваншира с красив гол минута по-късно. Пирло даде марков пас над защитата, Пепе овладя на гърди с гръб към вратата и с акробатична задна ножица прониза мрежата за 1:0. Останаха съменения за засада при головата асистенция на Андреа Пирло.

След попадението вълните от атаки към вратата на гостите станаха още по-бурни и само Маркети спаси римляните. Видал прехвърли стража от 60 метра, но той успя да избие в корнер в полседния момент, а после се разтегна добре да спаси удар на Куалярела.

Юве направи една грешка в отбрана за цялото полувреме, но тя бе наказана безмилостно. Стефано Маури засече отлично с глава центриране отдясно и препарира Буфон за 1:1.

През втората част Ювентус имаше повече проблеми с достигане до голови позиции. Маркизио и Куалярела пробваха късмета си от далечна дистанция, но без успех.

Когато нещата за Ювентус изглеждат непостижими, значи е дошло времето на Алесандро Дел Пиеро. Живата легенда на "Старата госпожа" се появи на терена в 73-ата минута и реши двубоя 8 минути преди края.

С брилянтен изстрел от пряк свободен удар Дел Пиеро оплете кълбото в мрежата на Маркети и хвърли в неситова радост препълнениете трибуни на "Ювентус Арена".

Победата изведе Юве отново на върха в Серия А с 68 точки, шампионът Милан е втори с 67. Лацио е трети с 54.