3. Легендата Ливърпул отива на "Уембли" за финала на "Карлинг Къп" (видео+снимки)

Легендата Ливърпул отива на "Уембли" за финала на "Карлинг Къп" (видео+снимки)

"Червените" отстраниха Манчестър Сити след 2:2 в реванша на "Анфийлд"

Ливърпул ще играе на стадион „Уембли” на финала за „Карлинг Къп”. Лошото момче Крейг Белами прати отбора на Кени Далглиш в битка за трофея, като вкара изравнителния гол за 2:2 на „Анфийлд” в реванша срещу Манчестър Сити.

В първия мач Ливърпул излъга „гражданите” с 1:0 на „Етихад”, а днес мърсисайдци безспорно показаха по-добра игра от лидера във Висшата лига и заслужено отиват на финала. Сити повеждаше на два пъти противно на логиката чрез Де Йонг и Джеко, но Джерард и Беалми успяха да завоюват скъпоценното реми за Ливърпул. Така с общ резултат 3:2 Ливърпул отстрани Манчестър Сити и ще спори с Кардиф за торфея от „Карлинг Къп” .

Манчестър Сити започна неубедително срещата, а подкрепяни от своите фенове мърсисайдци се чувстваха по-комфортно на „Анфийлд”. Джо Харт спаси удар на Луис Енрике още в 4-ата минута от близко разстояние, но това беше само началото на героичните прояви на националния стаж на Англия.

Крейг Белами можеше да зарадва публиката след 21 минути, но вратарят отрази удара му. Сити постепенно напипваше своя ритъм и противно на случващото се на терена поведе в 31-ата минута. Давид Силва комбинира с Найджъл Де Йонг в центъра, а холандецът падайки препарира Пепе Рейна с феноменален удар от 30 метра, който не остави шанс на стража и влетя в левия му ъгъл за 0:1. Така резултатът от двата мача бе изравнен.

Веднага след гола Чарли Адам можеше да изравни, но Джо Харт спаси удара на шотландеца по земя. 5 минути преди края на полувремето натискът на Ливърпул се материализира. Както и в първия мач, „червените” получиха дузпа. Този път грешникът за Сити се казваше Майка Ричардс – при едно разбъркване Агер стреля към вратата, Ричардс се хвърли на пътя на топката, но топката рикошира в крака му, а после се удари в ръката му и реферът Фил Дауд посочи бялата точка.

Стивън Джерард не трепна както и в първия мач и залъга Харт за 1:1.

На почивката Роберто Манчини замени направилия много грешки Стефан Савич и пусна Серхио Агуеро, като подсказа какви са намеренията на лидерите във Висшата лига.

В началото на втората част Джо Харт направи спасяването на мача, а може би и на сезона. След корнер той се намеси лошо и изби пред себе си в краката на Мартин Шкъртел, защитникът на Ливърпул стреля веднага и вече виждаше как топката се оплита в мрежата, когато Харт се разтегна магически и изби с пръсти над гредата в корнер.

Надмощието на Ливърпул беше осезаемо и играчите на Далглиш усещаха, че имат сили да надвият съперника. Харт спаси нов шут на Даунинг, за да покаже още веднъж, че наистина няма кой да го изместо на вратата на Англия.

Тъкмо когато мачът изглеждаше в затишие Сити пак намери начин да поведе. Александър Коларов центрира остро от лявото крило, никой от защитниците на Ливърпул не изчисти и за Един Джеко остана лесната задача да бутне отблизо кълбото в мрежата – 1:2 и вече Сити имаше предимство. Регламентът на турнира обаче предвиждаше продължения въпреки разликата в отбелязаните голове на чужд терен.

Лошото момче Крейг Белами обаче се погрижи до продължения да не се стига. Уелсецът, който бе върнат на „Анфийлд” точно от Кени Далглиш, прати Ливърпул на финала на „Уембли” с решаващо попадение само 6 минути след гола на Сити. Дирк Кайт напредна по крилото и намери Беалми, който размени бързи пасове с Джонсън и не остави шанс на Джо Харт нисък удар от 12 метра – 2:2 и финал за Ливърпул в „Карлинг Къп”.

Сити опита да поведе за трети път, но френетичната атмосфера на „Анфийлд” даде крила на Ливърпул и „червените” удържаха ремито , което им урежда среща с Кардиф на финала в турнира.