3. Легендите на Ливърпул загубиха срещу Зидан и левачката на Роберто Карлош (ВИДЕО)

Хари Кюъл и Майкъл Оуен вкараха на "Бернабеу", но Реал ликува с 4:2 след два гола от дузпи на Роберто Карлош

Легендите на Реал Мадрид обърнаха легендите на Ливърпул от 0:2 до 4:2 в шоу мач на „Сантяго Бернабеу”.

Мърсисайдци получиха специална покана от Реал за ежегодния благотворителен Corazon Classic Match и отидоха в Испания със силен състав, в който личаха имената на Роби Фаулър, Стив Макманаман, Джейми Карагър и Майкъл Оуен, а Йън Ръш беше мениджър.

Реал Мадрид отговори със своя плеяда от звезди – Зинедин Зидан, Роберто Карлош, Кларънс Зеедорф и Фернандо Мориентес. Четирима играчи облякоха и двата екипа, защото са играли и за Реал, и за Ливърпул – това бяха Макманаман, Оуен, Мориентес и вратарят Йежи Дудек.

На стадиона преди мача дори звуча „You’ll Never Walk Alone” и явно любимата песен на мърсисайдци го надъха за силно начало. Публиката бе вдигната на крака още в първите минути с марково изпълнение на пряк свободен удар от Роберто Карлош, което обаче не доведе до гол.

Не някоя от големите звезди, а Джейсън Макатиър бе в основната на двата гола за Ливърпул. Първо Хари Кюъл се извиси над Мануел Санчес и с глава засече за 1:0 след центриране на Макатиър, а после Оуен комбинира добре с ирландеца и изпревари Мичел Салгадо, за да забие с плонж за 2:0 в полза на Ливърпул.

Роби Фаулър бе много близо до трети гол, но тресна гредата с технично изпълнение на пряк свободен удар, а Зидан спечели дузпа след игра с ръка и гърмовният ляв крак на Роберто Карлош свърши останалото от бялата точка, за да намали на 1:2.

През втората част Карагър игра с ръка и Реал Мадрид получи втора дузпа и отново Роберто Карлош я вкара, като този път надхитри Сандер Вестервелд, заменил Дудек на вратата на Ливърпул на почивката.

Реал направи пълен обрат в 67-ата минута, когато удар на Хосе Емилио Амависко рикошира в изрусения Абел Шавие и заблуди Вестервелд за 3:2.

Иван Перес направи 4:2 отблизо при много съмнително положение за засада, а мениджърът на Ливърпул Йън Ръш сам се пусна в игра като резерва и за първи път излезе на „Сантяго Бернабеу” в самия край.
Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига