3. Лех Познан прати Фиорентина на последното място, Базел допусна обрат срещу Белененсеш (ВИДЕО)

„Виолетовите” си платиха за пропуснатите положения, Иван Иванов не бе в групата на своя отбор

Лидерът в Серия А Фиорентина допусна шокираща загуба от Лех Познан с 1:2 у дома в мач от третия кръг на група „I” в Лига Европа. „Виолетовите” си платиха за пропуснатите положения. Загубата им е втора в три мача.

След серия от пропуски Лех излезе напред в 59-ата минута при първото си положение. Резервата Давид Ковначки се нуждаеше от само две минути, за да изпревари Давиде Астори и да засече подаване на Герго Ловренсис.

Въпреки че изглеждаше невъзможно Фиорентина да изравни до края, тимът на Пауло Соуса получи втори гол в 82-ата минута. След изпълнение на свободен удар Марчин Камински свали за Мачией Гайос, който с премерен удар направи 2:0.

В 90-ата минута Джузепе Роси намали, а Фиорентина беше близо и до 2:2 секунди по-късно след лошо изчистване на Бурич, което рикошира и за щастие на гостите излезе в аут.

Домакините завършиха мача с 10 души за директен червен картон на Анте Ребич, който направи ужасно влизане с двата си крака срещу Формела.

Иван Иванов отново не бе в групата на Базел, а швейцарците допуснаха обрат при домакинството срещу португалския Белененсеш – 1:2. Михаел Ланг откри в 15-ата минута за Базел, но с попадения на Луис Леал в 27-ата и Кука в 45-ата гостите спечелиха първа победа, за да съберат 4 точки и да поделят второто място с Лех Познан.