3. Лео Меси короняса Барселона като шампион на "Висенте Калдерон" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лео Меси короняса Барселона като шампион на "Висенте Калдерон" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси вкара победния гол за 1:0 в Мадрид и направи Барселона шампион на Испания за 23-и път

Лионел Меси донесе на Барселона 23-а титла на Испания с победен гол за 1:0 срещу Атлетико Мадрид пред 54 000 зрители на „Висенте Калдерон” в предпоследния 37-и кръг на Примера дивисион. В същото време Реал Мадрид спечели гостуването на Еспаньол, но каталунците са недостижими с 4 точки аванс на върха преди последния кръг.

Барселона завоюва титлата на стадиона на досегашния първенец и взе реванш за миналия сезон, когато отборът на Диего Симеоне бе коронясан насред „Ноу Камп” след 1:1 в последния кръг.

Дербито на „Калдерон” започна с чудесно спасяване на Клаудио Браво, който някак успя да стигне навреме до горния си ъгъл и отрази удар на Хименес, който сякаш засече не с глава, а с рамото си.

Атлетико пък имаше голям късмет в 19-ата минута, когато изстрел с глава на Меси летеше към мрежата и Хуанфран изби с лявата си ръка, но съдиите не видяха, гостите пък не протестираха и дузпа не последва.

Лео Меси беше най-активен в редиците на „блаугранас” и в 33-ата минута матира Ян Облак с шут над стената от пряк свободен удар, но топката кацна върху мрежата над вратата и „дюшекчиите” си отдъхнаха.

Дани Алвеш напредна през центъра и виждаше как бележи с тупалка под гредата, Облак обаче чудесно изби над вратата.

Тормозът срещу Меси продължи и след почивката. Домакините най-често спираха аржентинеца с непозволени средства и Коке получи жълт картон.

Това обаче не попречи на Меси да блесне в 65-ата минута. Суперзвездата на Барса получи пред наказателното поле, пусна за Педро, който му върна веднага, Меси овладя и с прецизен шут в далечния долен десен ъгъл прати титлата на „Ноу Камп” – 1:0. С този гол Меси счупи още един рекорд - той е първият футболист, който се разписва в 80 мача далеч от дома в Ла Лига, подобрявайки досегашния рекорд на Уго Санчес (79).

Увереността на отбора на Луис Енрике се покачи след попадението, само за да дойде непростим пропуск на Неймар. След мълниеносна контра Ракитич намери Меси, който поднесе на тепсия за Неймар в наказателното поле, а бразилецът стреля отчайващо неточно от отлична позиция в 70-ата минута.

Диего Симеоне опита да промени хода на срещата и набързо пусна Раул Гарсия, Манджукич и Саул, ала до края Атлетико не стигна до нито едно голово положение и Барселона ликува като шампион на Испания.