3. Леонардо поведе Интер напред

Леонардо поведе Интер напред

"Нерадзурите" удариха Наполи с 3:1, забравеният Тиаго Мота герой

Шампионът на Италия Интер започна с победа подновяването на мачовете в Серия А. При дебюта на Леонардо като треньор на „нерадзурите“ домакините надиграха с 3:1 втория във временното класиране в Италия Наполи. Освен всичко треньорът трябваше да се справя без услугите на контузените Снайдер, Ето'о и Сезар.

Победата вероятно ще подейства изключително благотворно на тима, който ако вземе двата отложени мача, отново ще е в играта за призовите места в Калчото.

Срещата днес пък бе прекрасна като качество, а лекувалият дълго време контузия Тиаго Мота де превърна в герой за своя отбор с двете попадения на негова сметка. Това бе първи мач като титуляр този сезон за бразилеца. Третият гол бе дело на неуморимият Естебан Камбиасо.

Срещата започна перфектно за Интер. Още в 3-ата минута те водеха с 1:0. Станкович подаде към Мота, а бразилецът с хубав удар извън наказателното поле направи откри.

Наполи обаче показа защо се намира на второ място в класирането. Лавеци, Кавани и компания не се стреснаха от ранното попадение. В 25-ата минута при изпълнение на корнер Пациенца засече с глава топката във вратата, след като през куп от защитници успя да я прати в мрежата.

Голът обаче подейства още по-силно за Интер. Домакините веднага се вдигнаха и започнаха да атакуват, предимно чрез Майкон, който за пръв път от много време насам играеше по стария познат начин. Първо Диего Милито направи страхотен пропуск от няколко метра. Малко по-късно обаче, при един от редовните пробиви на Майкон, той центрира отдясно, а влизащият на скорост Камбиасо разстреля с глава Де Санктис.

Полувремето завърши с по една много сериозна опасност и за двата отбора малко преди неговия край.

Втората част започна с хубав удар на Лавеци, който мина над гредата. В 55-ата минута обаче Интер направи 3:1. В автор на попадението отново се превърна отново Тиаго Мота, за когото това бе неговият ден. След центриране от корнер дефанзивният халф се извиси над всички и с перфектно изпълнение мушна с глава топката под сглобката.

В 69-минута пък Хавиер Санети взриви „Джузепе Меаца“, след като мина няколко защитници на Наполи и стреля, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

До края на дербито и гостите, и домакините имаха някои добри възможности, но двубоят в крайна сметка приключи при този резултат.

Победата изкачи Интер на 7-ма позиция в класирането, а Наполи предаде второто място на Лацио.

Интер - Наполи 3:1