3. Лесна и класическа победа за Ливърпул над Нюкасъл

Лесна и класическа победа за Ливърпул над Нюкасъл

Лесна домакинска победа записа тимът на Ливърпул в 35-ия кръг на английската Висша лига. „Червените” надделяха в тренировъчно темпо над Нюкасъл на „Анфийлд” с 3:0.

Мачът бе решен още през първото полувреме след попадения на Йоси Бенаюн и Дирк Каут, а през второто футболистите на Рафа Бенитес просто доиграха срещата. Освен трите гола, Ливърпул удари и три греди. Така Ливърпул отново е на 3 точки зад Манчестър Юнайтед във временното класиране, а Нюкасъл е в зоната на изпадащите – 18-а позиция с 31 точки, на 3 от спасителното 17-о място.

Още от самото начало на срещата Ливърпул пое инициативата и не я пусна до самия край. Завърналият се в титулярния състав капитан Стивън Джерард пробва няколко удара от средна дистанция, но Стив Харпър бе на мястото си. На върха на нападението действаше Дирк Каут, а Фернандо Торес изгледа мача от трибуните. Холандецът бе много активен, тормозейки по всевъзможен начин защитниците на „свраките”.

В 22-ата минута логичното се случи. Каут направи прострелно центриране и Бенаюн откри резултата. Повторенията на ситуацията показаха, че израелският национал е бил в положение на засада, но голът бе признат. След 6 минути „Анфийлд” отново изригна. Джерард центрира от корнер и Каут с летящ плонж бе точен за 2:0. До края на първата част само късметът и Харпър спасиха Нюкасъл от нови попадения.

През втората част Ливърпул намали оборите, но въпреки това създаде още около 5 чисти голови положения. В 78-ата минута Джоуи Бартън влезе много грубо в краката на Шаби Алонсо и получи директен червен картон от Фил Дауд. Испанецът пък напусна терена на носилка, като неговото място зае Лукас Лейва. В 87-ата минута Фабио Аурелио центрира от пряк свободен удар и Лукас с глава направи 3:0. До края на двубоя Джерард удари гредата.

Ливърпул – Нюкасъл 3:0
1:0 Бенаюн 22’