3. Лесно 3:0 за Арсенал срещу Уулвс (видео)

Лесно 3:0 за Арсенал срещу Уулвс (видео)

"Вълците" останаха с 10 души още в 7-ата минута и бяха лесно отстреляни от "топчиите"

Арсенал спеечели с 3:0 срещу Уулвърхемптън като гост в 33-ия кръг на Висшата лига и се доближи още по-близо до гарантиране на участието в Шампионска лига през следващия сезон.

Срещата се провали за „вълците” на „Молиню” още в първите минути. Басонг получи червен картон, защото свали Уолкът в наказателното поле в 7-ата минута. Робин ван Перси реализира дузпата и направи 0:1 с технично копване в средата, а Уулвс остана с 10 души.

Две минути по-късно самият Тео Уолкът проби през защитата след двойно с Ван Перси и матира Хенеси за 0:2.

Йоси Бенаюн бе близо до трети гол още в 15-ата минута, но ударът му мина вдясно. След това темпото на мача изчезна и се заредиха бавни постепенни атаки.

„Вълците” дори с човек по-малко опитаха натиск, ала не постигнаха нищо. 30 минути преди края Войчек Шчежни направи невероятно спасяване и сам предотврати гол на Кевин Дойл с глава.

В 69-ата минута Алекс Сонг намери Бенаюн и израелецът сложи край на интригата с фалцов удар в долния десен ъгъл – 0:3.

В края Арсенал спокойно разиграваше и не даваше кълбото на съперника.

Лондончани са трети с 64 точки, докато Уулвс е на дъното с 22 и е пътник към Чемпиъншип, освен ако не направи чудо до края на шампионата.