3. Лестър с класика над новак, Варди вкара две дузпи (ВИДЕО)

Лестър с класика над новак, Варди вкара две дузпи (ВИДЕО)

Уест Бромич Албиън с трудно начало във Висшата лига

Лестър стартира по най-добрия начин в английската Висша лига, побеждавайки като гост новака Уест Бромич Албиън с класическото 3:0.

Новото попълнение на "лисиците" Тимоти Кастане откри резултата, а после Джейми Варди вкара на два пъти от дузпа, за да оформи крайния резултат.

Първото полувреме бе спокойно и головите положения почти липсваха. Най-добрата възможност дойде в 31-ата минута, когато Харви Барнс пропусна, след което вратарят на „дроздовете“ Сам Джонстън се намеси решително на два пъти.

Малко преди паузата и колегата му Каспер Шмайхел спаси изстрел на Матеуш Перейра, за да се оттеглят двата отбора при нулево реми на почивка.

След около час игра Тимоти Кастане се възползва от чудесен пробив и центриране на Денис Прат, за да вкара отблизо с глава.

В 72-ата минута Кайли Бартли събори Джейми Варди в пеналта, а потърпевшият застана зад топката и хитро я прати в мрежата.

В 83-ата минута нападателят отново изпълни дузпа, като изчака Сам Джонстън да плонжира, за да направи 3:0 от бялата точка и да сложи точка на спора.