3. Летящ Байерн отнесе шампиона Волфсбург

Летящ Байерн отнесе шампиона Волфсбург

Баварците победиха с 3:1 на „Фолксваген Арена”, Рибери се завърна с гол, а Бут спаси дузпа на Графите

Отборът на Байерн (Мюнхен) направи поредна важна крачка към титлата в Германия. Момчетата на Луис Ван Гаал постигнаха убедителна победа с 3:1 при визитата си на шампиона Волфсбург в дербито на 21-ия кръг на немската първа Бундеслига. Баварците бяха поне с две класи над своя съперник и успяха да си върнат за онова 1:5 през миналия сезон по най-добрия възможен начин. Ариен Робен отново бе феноменален и се отличи с попадение, Франк Рибери се завърна с гол, а Ханс-Йорг Бут спаси дузпа и куп положения. Така Байерн се изравни на върха с лидера Леверкузен – машината на Ван Гаал работи на пълни обороти.

Срещата започна по отличен начин за гостите от Мюнхен, които успяха да открият резултата още във втората минута. Томас Мюлер напредна от ляво, след което върна топката към точката на дузпата, където Ариен Робен засече моментално с левия крак и прати коженото кълбо зад Ленц за 0:1. Малко по-късно пък мощен удар на капитана Ван Бомел премина в опасна близост до вратата на домакините.

Едва в 10-ата минута „вълците” сътвориха първата си по-опасна атака, при която Графите можеше да изравни, но негов удар по диагонала бе спасен с вещина от Бут. Малко по-късно пък Марио Гомес стреля опасно с глава и този път Ленц спаси своя тим от втори гол. Стигна се обаче до 26-ата минута, когато стражът на домакините вече нямаше какво да направи. След центриране от ъглов удар, последва разбъркване в полето на домакините и топката попадна на главата на Даниел Ван Буйтен, който разстреля с плонж Ленц за 0:2.

Впоследствие Волфсбург наложи лек натиск в полето на баварците, който обаче не доведе до нищо по-опасно, освен един удар на Графите, който не затрудни особено ветерана Бут. Байерн от своя страна можеше да вкара трети гол на своята сметка и да реши всичко в мача, но удари на Мюлер и Швайнщайгер минаха встрани от целта, а Ленц спаси опаси изстрели на Ван Бомел и Ивица Олич.

Байерн започна силно втората част и още в 47-ата минута Ариен Робен бе близо до втория си гол в мача, но негов удар с левия крак срещна десния страничен стълб. Впоследствие двата отбора си размениха по няколко опасни атаки, за да се стигне до 57-ата минута, когато Байерн все пак вкара трети гол и уби всякаква интрига в мача. Резервата Рибери комбинира много добре с Робен, след което излезе очи в очи с Ленц и от няколко метра вкара при добавката си за 0:3.

В 65-ата минута пък Рибери задържа Саша Рихтер в наказателното поле и Волфсбург получи правото да изпълни дузпа. Бут обаче спаси изстрела на Графите от бялата точка и запази класическата преднина на своя тим. Десет минути по-късно пък отново Графите се озова на чиста позиция, но се забави и стреля от малък ъгъл и Бут спаси. Малко по-късно пък стражът на гостите отрази и мощен изстрел на Дзеко от дъгата, а секунди след това отново удар на Графите бе спасен по блестящ начин от Бут.

Така се стигна до първата минута от даденото от съдията продължение, когато Волфсбург все пак стигна до почетно попадение. Остро центриране на Каленберг се отклони от крака на Ван Буйтен и кацна на главата на Графите, който на празна врата оформи крайното 1:3.

Така Байерн събра 45 точки и се изравни на върха с лидера Леверкузен. Волфсбург пък е 11-и с 25 точки.

Волфсбург – Байерн 1:3