3. Летящ старт за Милан в Серия „А” и 4:0 над Лече (видео)

Летящ старт за Милан в Серия „А” и 4:0 над Лече (видео)

„Росонерите” вкараха 4 гола на новака в Калчото и изпуснаха поне още 10 пред погледа на Златан Ибрахимович

Италианският гранд Милан стартира новия сезон с повече от убедителна победа с 4:0 у дома над новака в Калчото Лече. „Росонерите” бяха изключително силни в атака и четирите гола са най-малкото, с което се отърва бившият тим на Валери Божинов. На почивката между двете полувремена Милан представи на феновете си и най-новата придобивка – Златан Ибрахимович, който заяви, че иска да спечели всичко с екипа на седемкратния шампион на Европа.

Още от самото начало Милан нагъна своя съперник. Първо вратарят на Лече спаси една бомба на Тиаго Силва от далеч, а малко по-късно Пато не успя да уцели вратата от чиста позиция, след като овладя далечен пас на Пирло и стреля неточно с левия крак.

Стигна се обаче до 15-ата минута, когато Алешандре Пато вкара първия гол в мача. Той бе изведен от капитана Амброзини от дясно на наказателното поле и с хубав удар по диагонала с десния крак вкара за 1:0.

След няколко добри атаки и пропуски на „росонерите” се стигна до 23-ата минута, когато Милан все пак вкара втори гол. Тиаго Силва се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Лече при едно центриране от ъглов удар и изрита топка във вратата, въпреки огромното меле.

Последваха още силни минути за Милан и трети гол за „росонерите” още в 29-ата минута. Роналдиньо изведе Пато зад защитата с хитър пас, а младокът преодоля вратаря на Лече и технично вкара на празна врата за 3:0.

До края на полувремето Милан изпусна още поне 5 чисти положения, като с пропуски се отличиха Бориело, Пато и Амброзини, а Кларънс Зеедорф изпусна най-чистото положение в мача, след като не успя да уцели вратата от няколко метра след пас на Пирло.

През второто полувреме Милан намали оборотите и по-рядко поглеждаше към противниковата врата. Едва в 64-ата минута „росонерите” бяха близо до нов гол, след като Роналдиньо изведе резервата Индзаги по перфектен начин, а той прехвърли вратаря, но за негово съжаление топката срещна дясната греда.

Малко по-късно пък Пато опита интересен удар по диагонала, който обаче бе спасен от стража на Лече. Гостите пък отговориха с мощен шут на Джакомаци от дъгата, който профуча опасно над вратата на Абиати. След това пък Пирло на два пъти пробва от фаул да се разпише, но и в двата случая Росати спаси.

В 78-ата минута пък Пипо Индзаги засече с едно докосване остър пас на Бонера, но късметът отново изневери на Супер Пипо и топката премина на около педя от левия страничен стълб. Три минути преди края на мача пък Роналдиньо не успя да преодолее Росати от чиста позиция, но в последната минута това направи Пипо Индзаги, който получи топката от Боатенг и разстреля Росати за крайното 4:0.

Така Милан започна новия сезон с изразителна победа и даде заявка за титлата още от първия кръг, докато за Лече нещата не изглеждат никак розови и най-вероятно новакът ще се бори за оцеляване.

Милан – Лече 4:0