3. Лева ги започна, Барса разби Реал Сосиедад с 4:1 (ВИДЕО)

Лева ги започна, Барса разби Реал Сосиедад с 4:1 (ВИДЕО)

Полякът с първи два гола за отбора в Ла Лига

Барселона разби Реал Сосиедад с 4:1 в последен двубой от неделната програма на Ла Лига. Левандовски откри резултата още в първата минута. Александър Исак възстанови паритета само 4 минути по-късно. Усман Дембеле даде нов аванс на каталунците в 66-а минута. Нови две минути след това Левандовски се отчете с втори гол, за да даде решителен аванс на момчетата на Шави. Ансу Фати, който направи брилянтно включване, довърши всичко с четвърти гол десет минути преди края.

Стартът на двубоя беше наистина ударен за каталунците. След светкавична контраатака младокът Алехандро Балде показа голяма увереност, превзе над 60 метра терен и сложи топката на крака на Левандовски, който отбеляза дебютния си гол в Ла Лига.

Радостта на момчетата на Шави трая само 4 минути обаче. След груба грешка на защитник на Барса беше изведен Александър Исак, който матира Тер Стеген за 1:1. В 12-а минута главният рефер не санкционира Усман Дембеле, въпреки че останаха съмнения за удар с лакът.

В 27-а минута домакините пропуснаха голям шанс. Последователно с удари се отличиха Микел Мерино и Такефусо Кубо, но Стеген предотврати попадение. В последните секунди на частта Левандовски се извиси с глава, но стреля право във вратаря.

В 53-а минута Браис Мендес си помисли, че е вкарал за Реал Сосиедад, но се оказа, че е бил в положение на засада. Сосиедад продължи да е доста по-активен и в 58-а минута Мерино пак принуди Стеген да спасява.

В 64-а минута Левандовски успя по отличен начин да овладее подаване пред наказателното поле и да стреля, но ударът се оказа удобен за Ремиро.

Само две минути по-късно обаче Барселона успя да се възползва от своя шанс. След страхотно подаване с пета на Ансу Фати, Дембеле се оказа на добра стрелкова позиция и с мощен удар разстреля стража на Сосиедад за 2:1.

Златната резерва Фати беше замесен и в третия гол за гостите. След остро подаване на Де Йонг той отклони съвсем леко кълбото, а Левандовски с едно докосване не прости на Ремиро за 3:1. Ансу Фати довърши всичко с четвърто попадение в 79-а минута.