3. Левандовски качи Барселона на върха (ВИДЕО)

Левандовски качи Барселона на върха (ВИДЕО)

Полякът с два гола при победата над Елче с 3:0

Барселона разби Елче с резултат 3:0 в мач от 6-ия кръг на Ла Лига. В 14-та минута капитанът на гостите си изкара директен червен картон. Левандовски откри резултата в 34-та минута. Мемфис Депай удвои преднината на домакините с гол в 41-та минута. Третият гол падна в началото на второто полувреме - 48-та минута, а голмайстор беше отново Роберт Левандовски.

Срещата започна под пълния контрол на Барселона. Домакините имат огромно предимство във владеенето на топката през първите 10 минути, но без нищо опасно пред вратата на последния в Ла Лига.

В 14-та минута Френки Де Йонг прати страхотно извеждащо подаване към Левандовски, а полякът бе съборен от Гонсало Верду, който бе последен в защитата на гостите. Съдията не се поколеба и вдигна директен червен картон на капитана на Елче.

През следващите минути Барселона натисна, но първия удар бе факт чак в 23-та минута. Той бе дело на Френки Де Йонг. Няколко добри пробива на Дембеле също белязаха тези минути от мача. Мемфис Депай показа страхотна техника в 24-та минута и стреля, но удара му бе отразен.

Барселона стигна до така желания гол след като в 34-та минута Балде се включи страхотно по левия фланг и прати остро центриране в наказателното поле. Вратарят на Елче не може да стигне до топката, която профуча между него и бялата точка за изпълнение на дузпи, а на втора греда чакаше Левандовски, който бе оставен абсолютно сам. Полякът не се поколеба, а вкара топката във вратата на Елче - 1:0.

Отново Балде намери Депай в наказателното на Елче, той бе с гръб към вратата, но успя да се завърти и да стреля, въпреки че имаше защитник на гърба. Ударът му беше много мощен и вратаря нямаше никакви шансове.

Роберт Левандовски се възползва по блестящ начин от разбъркване в наказателното поле на Елче. Нападателят на Барселона успя да изпрати топката в опразнената врата, след като вратарят вече бе направил едно спасяване.

Домакините продължиха да контролират двубоя, но определено намалиха темпото и все по-рядко стигаха до наказателното на Елче. Влезлият от скамейката - Рафиня отново вдигна оборотите на каталунците. Той имаше няколко добри пробива и дори стигна до опит за отбелязване на гол в 80-та минута. Малко преди това Левандовски напусна терена, за да получи заслужените аплодисменти на феновете по "Камп Ноу".