3. Левандовски подпечата билета на Байерн за елиминациите, Атлетико също е там (ВИДЕО+СНИМКИ)

Атлетико Мадрид все още води групата след 2:1 с Ростов

Байерн (Мюнхен) победи ПСВ Айндховен като гост с 2:1 в мач от група D на Шампионската лига и почти сигурно се класира за 1/8 финалите в турнира. Момчетата на Карло Анчелоти имат нужда от точка в следващите си два мача с Атлетико и Ростов, за да са сигурни в последните 16.

Изненадващо, първото попадение падна още в 14-та минута и то беше във вратата на Найерн. Точен бе Сантяго Ариас, който довкара топката с глава, след като преди това тя не изстреляна към Нойер, който изби, но я прати право в защитника на холандците.

След като получи гол, Байерн се активизира и не позволи на ПСВ да излезе от половината си, доказано от петте удара на Левандовски в очертанията на врата през първото полувреме. С два повече от всички на ПСВ взети заедно.

Това даде резултат в 34-та минута, когато деветката на Байерн отбеляза дежурния си гол. Той бе от дузпа, след като преди това защитник на домакините игра с ръка в наказателното си поле.

След почивката тоталната доминация на баварците продължи и логично в 74-та минута Левандовски изведе отбора си напред. Дъглас Коща комбинира с Алаба отляво, австриецът веднага прати остро центриране пред вратата, което Лева засече.

Германците успокоиха темпото след като поведоха и логично до нов гол не се стигна и по този начин станаха сигурни участници на 1/8-финалите в надпреварата, събирайки девет точки.

В другата среща от групата Атлетико Мадрид успя да победи Ростов с 2:1 на "Висенте Калдерон".

Първите 20 минути бяха равностойни, като руският тим показа завидни качества в атака, застрашавайки Ян Облак на няколко пъти.

Все пак, в 28-та минута Антоан Гризман отбеляза ефектен гол. Топката отскочи от защитник на Ростов при опит на Фелипе Луис да намери французинът зад гърба на защитата и острието на Атлетико отбеляза от воле в движение почти с гръб към вратата.

Радостта на испанците обаче трая само две минути, след като Сардар Азмун получи топката в наказателното поле и преодоля Облак без проблеми.

Второто полувреме премина под пълния контрол на домакините, но те така и не успяха да намерят така важния втори гол, макар Коке, Караско и Торес да бяха много близо. В самия край и по-точно - в четвъртата минута на продължението отново Гризман бе герой за своите и донесе радост на домакините.

Така "дюшекчиите"  останаха начело в групата с пълен актив от 12 точки - три пред Байерн Мюнхен и също като баварците се класираха за 1/8-финалите. Сега вече битките са за първото и третото място.