3. Левандовски с два гола при първата победа на Борусия (Д) в ШЛ (ВИДЕО)

Левандовски с два гола при първата победа на Борусия (Д) в ШЛ (ВИДЕО)

Германците победиха с класическото 3:0 Олимпик Марсилия

Борусия (Дортмунд) победи с класическото 3:0 Олимпик Марсилия у дома и взе първи три точки в тазгодишното издание на Шампионската лига. Два гола на Роберт Левандовски и един на Марко Ройс донесоха успеха за германците.

Домакините поведоха още в 19-ата минута чрез обичайния заподозрян. Роберт Левандовски засече подаване от Ерик Друм, като просто подложи крак пред опразнената врата на Мандада и от етър изведе Борусия напред.

Марко Ройс удвои преднината на „жълто-черните“ в 52-рата минута. Германският полузащитник изпълни пряк свободен удар от над 30 метра, опитвайки се да центрира в наказателното поле. Топката обаче прехвърли купа хора и тупна мред Манданда, който по незнайна причина не успя да я улови и я узпусна в собствената си врата.

Крайното 3:0 оформи Роберт Левандовски с втория си гол в срещата. Полският нападател реализира в 80-ата минута от дузпа.

След днешната си победа, Борусия заема втората позиция в класирането. Лидер е Арсенал с 6, Наполи има 3, а Олимпик Марсилия е на дъното без спечелена точка.

Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф