3. Левандовски се завърна в Дортмунд с победен гол за Байерн (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левандовски се завърна в Дортмунд с победен гол за Байерн (ВИДЕО+СНИМКИ)

Баварците възстановиха разликата от 10 точки пред Волфсбург, останаха непробиваеми, въпреки натиска на Борусия след почивката

За първи път от сезон 2009/10 Байерн постигна дубъл над Борусия (Дортмунд) след минимална победа 1:0 на „Сигнал Идуна Парк”. Гола вкара бившият нападател на „жълто-черните” Роберт Левандовски в 36-ата минута.

Байерн спечели заслужено, но Дортмунд създаде достатъчно проблеми на баварците след почивката.

Благодарение на успеха, Байерн възстановява аванса си от 10 точки над Волфсбург на върха в Бундеслигата 7 кръга преди края на сезона.

В 36-ата минута Мюлер беше изведен от Левандовски сам срещу вратаря, но Вайденфелер излезе напред и блокира удара. Директно от въздуха с глава Левандовски вкара на бившия си тим при добавката. Той донесе успеха и в първия мач на „Алианц Арена” през октомври.

Дортмунд предложи енергично настъпление през втората част, като приложи преса, но защитата на Байерн остана стабилна, въпреки че бранителите трябваше да благодарят на Мануел Нойер, който брилянтно спаси шут на Марко Ройс от свободен удар.

В добавеното време на мача Боатенг игра с ръка в наказателното поле, но реферът реши, че няма дузпа.

Така, Дортмунд допусна 12-а загуба този сезон в Бундеслигата, като остана на 10-ата позиция с 33 точки, с 8 над опасните места.

Байерн допусна шокираща загуба 0:2 от Борусия Мьонхенгладбах миналата седмица, но сега отговори по най-добрия начин срещу бившия си конкурент за титлата.

Дортмунд не бяха падали в последните си осем мача на домашна сцена.

15 1 Хановер 27 7 7
Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1