3. Левандовски стана най-възрастният голмайстор на Полша

Левандовски стана най-възрастният голмайстор на Полша

Капитанът Роберт Левандовски се превърна в най-възрастния голмайстор в историята за полския национален отбор по футбол, който надви Латвия с 2:0 в контрола с Якуб Пьотровски в титулярния състав.

Пьотровски, халф на българския Лудогорец, бе заменен в 61-та минута от футболиста на Арис Лимасол - Карол Струски.

Пжемислав Франовски отбеляза първия гол за поляците в седмата минута след асистенция на Никола Жалевски, който подаде и за попадението на Левандовски в 48-та. Така нападателят на Барселона стана най-възрастният реализатор в историята на Полша на 35 години и три месеца, изпреварвайки Лучан Брихчи. Той е вкарал през 1969-а на възраст 35 години и два месеца.

С гола си във вторник Левандовски също така доближи Ромелу Лукаку в класирането по попадения за национални отбори в Европа. Той има 82 гола и един по-малко от белгиеца. Унгарецът Ференц Пушкаш е втори в тази класация с 84 гола, а Кристиано Роналдо е недостижим на върха със 128 за Португалия.

Поляците не успяха да се класират директно за европейските финали и ще играят баражи през март. В полуфиналите Левандовски и компания ще срещнат Естония и при победа ще се изправят срещу Уелс, Украйна, Финландия или Исландия.