3. Леванте изтръгна точката срещу Атлетико Мадрид с две дузпи (ВИДЕО)

Леванте изтръгна точката срещу Атлетико Мадрид с две дузпи (ВИДЕО)

Голяма драма във Валенсия, "дюшекчиите" изпуснаха победата

Един от претендентите за титлата в Ла Лига този сезон – Атлетико Мадрид допусна равенство 2:2 срещу Леванте при гостуването си от 11-ия кръг на шампионата.

Мадридчани на два пъти повеждаха, но два наказателни удара за домакините доведоха до хикса. Срещата във Валенсия започна много добре за гостите, които откриха в 12-та минута. Фелипе центриране към Антоан Гризман, който с глава не сбърка за 0:1, вкарвайки първия си шампионатен гол с екипа на Атлетико след завръщането си в тима.

В 37-та минута обаче Луис Суарес събори опонент в наказателното поле на „дюшекчиите“ и Пабло Фуертес посочи бялата точка. На 11-те метра застана Енис Барди, който успя да надхитри Облак за 1:1.

След почивката и двамата треньори използваха почти всичките им позволени смени, което раздвижи много играта, но до по-опасни ситуации не се стигаше. В 76-та минута обаче Атлетико отново поведе. Де Пол изведе отлично Куня, а той прониза Фернандес за 1:2.

Десет минути преди края на мача Диего Симеоне за втори път в двубоя реагира гневно на съдийско отсъждане и беше изгонен от скамейката с втори жълт картон. Три минути преди да изтече редовното време Леванте получи втора дузпа! Лоди игра с ръка в наказателното си поле, а след провека на ВАР Пабло Фуертес отсъди нов наказателен удар за домакините. От него Барди отново беше безпогрешен, за да спаси точката за своя тим.

Така Атлетико Мадрид остава на шестото място с 19 точки, докато Леванте взе шестия си пункт от началото на сезона и остава на предпоследното 19-то място.