3. Леверкузен и Байерн с хикс за Дортмунд (видео)

Леверкузен и Байерн с хикс за Дортмунд (видео)

Отборите на Байерл Леверкузен и Байерн (Мюнхен) не успяха да се победят в мач от 13-ия кръг на немската първа Бундеслига, завършвайки наравно 1:1

Отборите на Байерл Леверкузен и Байерн (Мюнхен) не успяха да се победят в мач от 13-ия кръг на немската първа Бундеслига, завършвайки наравно 1:1. Срещата се игра на стадион „Бай Арена”, а равенството ощастливява най-много лидера Борусия Дортмунд, който увеличи преднината си пред преследвачите. Гомез откри в 34-ата минута, а крайното 1:1 оформи Видал от дузпа в 45-ата.

Двубоят започна с неточен изстрел на Дердийок, а в 12-ата минута отново негов шут бе блокиран от бранител на гостите. „Аспирините” продължиха да натискат, а с нови пропуски се отличиха Видал и Барнета. 6 минути по-късно дойде и първият удар за Байерн, който бе дело на Швайнщайгер, но излезе в аут.

В 21-ата минута пък дойде и най-чистата възможност до момента, след като Сам стреля опасно, но топката срещна напречната греда. 4 минути след това и Гомез опита късмета си, ала шутът му не намери очертанията на вратата на домакините.

Така дойде 34-ата минута, когато Швайнщайгер изведе Гомез на отлична позиция, а нападателят хладнокръвно реализира за 1:0.

След гола натискът на Леверкузен се засили още повече и в 45-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Видал за 1:1.

Втората част започна с хубав изстрел на Ролфес, който бе спасен от Бут. До края на двубоя не се случиха кой знае колко интересни неща на терена, като пропуски за домакините направиха Дердийок и Видал, а Кроос и Гомез не успяха да вкарат за гостите.

До нов гол обаче не се стигна и така Леверкузен и Байерн (Мюнхен) завършиха наравно 1:1. След хикса „аспирините” се намират на 3-о място във временното класиране с актив от 25 точки, на 9 зад лидера Дортмунд. Гостите от Мюнхен пък са 8-и с 20 спечелени точки.
Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)