3. Леверкузен изравни рекорд на Байерн след трудна победа над Хайденхайм (ВИДЕО)

Леверкузен изравни рекорд на Байерн след трудна победа над Хайденхайм (ВИДЕО)

"Аспирините" спечелиха с 2:1 визитата си

Байер Леверкузен стигна до изключително важен успех в гостуването си на Хайденхайм. "Аспирините" победиха с 2:1 в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата. Леверкузен изравни рекорда на Байерн Мюнхен за най-дълга серия без поражение във всички турнири от немски отбор, 32.

Срещата започна без опасности пред двете врати и предимно с борба в центъра. В 34-ата минута Пиеро Инкапие стреля с глава, но ударът му попадна право в ръцете на вратаря Кевин Мюлер.

Във втората минута на продължението на първата част Байер Леверкузен поведе в резултата. Амин Адли намери Жереми Фримпонг в пеналтерията. При неговото изпълнение се получи рикошет, който не остави шансове на Мюлер.

В 51-ата минута Фримпонг отново пробва късмета си, но ударът му премина малко над напречната греда.

Седем минути по-късно Никола Доведан можеше да изравни. Той стреля от далечно разстояние, но Лукаш Храдецки се отчете с хубаво спасяване.

В 61-ата минута Фримпонг направи хубав пробив и пробва удар, който обаче премина встрани от вратата на домакините.

17 минути след това Флориан Вирц нацели напречната греда с мощен изстрел.

В 81-ата минута Вирц изведе Амин Адли сам срещу вратаря. Офанзивният футболист излъга Мюлер и нямаше как да пропусне на празна врата.

Шест минути по-късно Хайденхайм се завърна в мача. Доведан центрира към Марвин Пийрингер, който засече топката с глава и преодоля Храдецки.

До края на двубоя "аспирините" успяха да затворят срещата и не позволиха да се стигне до други опасности.