3. Леверкузен не спира да "лети", срази Волфсбург като гост и продължада да е на върха (ВИДЕО)

"Аспирините" спечелиха с 2:1 визитата си

Байер (Леверкузен) продължи със страхотното си представяне, като спечели с 2:1 гостуването си на Волфсбург от 8-мия кръг на Бундеслигата. Попаденията за “аспирините” отбелязаха Джереми Фримпонг (13) и Алехандро Грималдо (62), а точен за вълците бе Максенс Лакроа (41).

Oще в първата минута Волфсбург имаше добра възможност, но далечен удар на Макс Арнолд бе неточен. Леверкузен обаче пръв нанесе своя удар. В 13-ата минута Виктор Бонифейс проби добре и подаде към връхлитащия отдясно Джереми Фримпонг, чийто удар от въздуха премина голлинията на стража на “вълците” Павао Перван - 0:1. Домакините бързо можеха да възстановяват равенството, като две минути по-късно Йонас Винд изведе Тиаго Томаш, но той стреля в падналия Храдецки.

В 16-ата минута Матиас Сванберг също имаше добър шанс след грешка на финландския страж на “аспирините”, но ударът му бе спасен. В 31-вата пък голмайсторът на Леверкузен Виктор Бонифейс пробва далечен удар, но малко не му достигна да отбележи. Така дойде 41-вата минута, когато Макс Арнолд центрира от корнер, удар на Сванберг бе блокиран, а след разбъркването топката попадна в Максенс Лакроа, който с удар с десния крак изравни за 1:1. Три минути по-късно пък отново Фримпонг се включи добре отдясно и стреля, но не не сполучи.

Втората част започна с положение за “вълците”, като голмайсторът на тима Йонас Винд пробва далечен изстрел, но бе неточен. В 61-вата минута пък дойде отлична възможност за Бонифейс, който финтира бранител на домаките и отправи шут, но топката мина на сантиметри от вратата на Волфсбург. Само минута по-късно обаче “аспирините” отново поведоха. Фримпонг проби отдясно и успя да подаде на Алекс Грималдо, който отправи силен изстрел с левия крак. Топката рикошира в играч на “вълците” и влетя в мрежата им - 1:2.

В 67-ата минута отново Бонифейс имаше да отбележи, но ударът му бе спасен от Перван. Домакините опитаха да изравнят, но удар на Кевин Паредес в 81-вата минута бе спасен от Храдецки. В последните секунди на мача Йонас Винд стреля опасно, но Храдецки успя да избие, а при добавката на датския нападател на Волфсбург отново финландецът спаси трите точки за тима си.

Така Леверкузен продължава феноменалното си представяне и записа четвърта поредна победа, като със сигурност остава на върха в Бундеслигата след осем изиграни мача. Волфсбург пък записа първа домакинска загуба в последните 4 срещи у дома и остава в средата на таблицата с 12 точки.