3. Леверкузен шокира Борусия насред "Сигнал Идуна Парк" (ВИДЕО)

Леверкузен шокира Борусия насред "Сигнал Идуна Парк" (ВИДЕО)

"Аспирините" биха с 1:0 и се откъснаха на 2-то място

Отборът на Борусия Дортмунд продължава с неубедителните си игри напоследък, след като тази вечер загуби изненадващо у дома с 0:1 от тима на Байер Леверкузен. Двубоят бе от програмата на 15-ия кръг на първа Бундеслига, а единственото попадение в него бе дело на Хеунг - Мин Сон в 18-ата минута.

Това бе 4-а загуба за "жълто-черните" в последните 7 мача във всички състезания, докато успехът за "аспирините" бе 4-и подред в шампионата.

Двата тима завършиха мача с по 10 човека, след като първо Спахич от гостите получи директен червен картон в 80-ата минута, а в даденото от рефера продължение Папастатопулос също напусна преждевременно, но за втори жълт.

Срещата на „Сигнал Идуна Парк” започна с домакински натиск и още в 3-ата минута Роберт Левандовски можеше да се разпише, но ударът му бе отразен от стража на гостите Бернд Лено. Отговорът на „аспирините” дойде 5 минути по-късно, когато Йенс Хегелер отправи силен изстрел, който обаче бе спасен от Роман Вайденфелер.

В 18-ата минута гостите изненадващо поведоха, след като кореецът Хеунг-Мин Сон беше изведен сам срещу Вайденфелер, преодоля вратаря и реализира за 0:1. Виновен за попадението бе и Мануел Фридрих, който сгреши подаване пред наказателното поле. Сон можеше да вкара и втори гол в 31-ата минута, когато пак излезе сам срещу Вайденфелер, но в този случай топката рикошира в тялото на вратаря и излезе в ъглов удар. До края на полувремето не се случи нищо кой знае колко интересно.

След почивката домакините търсеха с всички сили изравнителния гол, но късметът явно гои бе напуснал и пропуски направи Левандовски. Треньорът Юрген Клоп пък направи принудителна смяна в 63-ата минута, когато Марко Ройс влезе в игра на мястото на Свен Бендер, който напусна с контузия.

В 80-ата минута вестфалци останаха и с човек повече на терена, след като Емир Спахич получи директен червен картон. И това обаче не помогна на домакините, които така и не успяха да стигнат до така желания гол. В добавеното време и Дортмунд остана в намален състав, след като Сократис Папастатопулос получи втори жълт и съответно червен картон.

След победата Леверкузен събра актив от 37 точки на 2-то място в класирането, на 4 зад лидера и шампион Байерн (Мюнхен) и на 6 пред 3-ия Борусия Дортмунд.

Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" надвиха с 2:0 Жирона като домакин

ОБЗОР: Айнтрахт в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)