3. Леверкузен удържа мъка 1:1 срещу Байерн (ВИДЕО)

Леверкузен удържа мъка 1:1 срещу Байерн (ВИДЕО)

Баварците излязоха начело в Бундеслигата

Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) направи грешна стъпка при защитата на титлата си, след като тази вечер завърши наравно 1:1 с тима на Байер Леверкузен. Срещата се игра на стадион "Бай Арена" и бе от програмата на 8-ия кръг на германската първа Бундеслига.

Байерн доминираше през целия мач на „БайАрена” в Леверкузен, но имаше твърде малка ефективност в завършващата фаза. „Аспирините” бяха съсредоточили действията си предимно в отбрана с цел спечелване на точката и в крайна сметка успяха да го направят.

В първия половин час пропуски на баварците направиха Джердан Шакири, Томас Мюлер, Франк Рибери, Бастиан Швайнщайгер и Тони Кроос, докато Леверкузен нито веднъж не застраши вратата на Мануел Нойер. Все пак в 31-ата минута Рибери финтира двама противникови футболисти и намери непокрития Тони Кроос, който не сгреши за 0:1.

Веднага след изпълнението на центъра обаче Леверкузен успя да изравни, след като Бендер центрира отдясно, Нойер спаси удар на противник, но прати топката право в краката на Сидни Сам, който на празна врата изравни с добавка за 1:1. До края на полувремето гостите продължиха да доминират, но не материализираха превъзходството си.

През втората част баварците продължиха да доминират, но направиха куп пропуски, които в крайна сметка им костваха и спечелването на трите точки.

След подялбата на точките Байерн има вече 20 в актива си и се изкачи на върха с една пред Борусия (Дортмунд). Леверкузен остава трети с 19 пункта и по-лоша голова разлика от вестфалци. Баварците нямат загуба от 33 кръга насам и са само на три мача от абсолютния рекорд на Хамбургер в Бундеслигата.

Повечето членове на УЕФА искат Чеферин да остане до 2027г.