3. Леверузен измести Херта от третото място в Бундеслигата (ВИДЕО)

Леверузен измести Херта от третото място в Бундеслигата (ВИДЕО)

"Аспирините" вкараха три гола на Айнтрахт (Ф) в последните 20 минути, "Старата дама" допусна обрат срещу Хофе

Байер Леверкузен измести Херта от третото място в Бундеслигата, което дава директно място в групите на Шампионска лига. „Аспирините” биха с 3:0 предпоследния Айнтрахт (Франкфурт), докато „Старата дама” поведе, но допусна обрат и загуби с 1:2 като гост на Хофенхайм в 30-ия кръг.

На „Бай Арена” отборът на Роджър Шмидт не стигна до попадение през първата част, но се развихри в последните 20 минути.

Словенският атакуващ халф Кевин Кампъл вкара за 1:0 в 70-ата минута с второто си попадения в Бундеслигата за сезона.

Юлиян Бранд удвои шест минути по-късно, а Карим Белараби направи резултата класически в последната 90-а минута.

По същото време Херта падна с 1:2 като гост на Хофенхайм.

Централният защитник Никлас Щарк даде аванс на берлинци в 26-ата минута, но само 7 минути по-късно бившият съотборник на Иван Иванов в Базел – Фабиан Шер, изравни за Хофе.

Пет минути преди края Марк Ут вкара победния гол за Хофенхайм.

Леверкузен вече е трети с 51 точки, а Херта остана четвърти с 49.

Вердер постигна важна победа с 3:2 като домакин на отпадналия от Шампионска лига Волфсбург.

37-годишният Клаудио Писаро даде аванс на „Бременските музиканти” от дузпа, но Джошуа Гилавоги бързо изравни в 36-ата минута.

Бартелс даде нов аванс на Вердер в 64-ата минута, а Ятабаре покачи на 3:1 в 83-ата минута. Бас Дост вкара само почетен гол за 3:2 в 86-ата.

Дармщад победи Инголщад с 2:0 у дома в битката на новаците.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни