3. Лил с важна победа в борбата за титлата, ПСЖ с издънка

Лил с важна победа в борбата за титлата, ПСЖ с издънка

Четири кръга преди края "кучетата" продължават да бъдат лидери

Лидерът във Франция Лил записа много важна победа в борбата за титлата. „Кучетата“ обърнаха с 2:1 средняка Сент Етиен.

Ривиере изведе домакините рано – рано с гол още в петата минута, но в Лил не се стреснаха. В 15-ата минута Тулио Де Мело изравни, а в 67-ата Рио Мавуба вкара победното попадение.

Претендентът за зона Шампионска лига ПСЖ обаче се издъни и не успя да победи борещия се да не изпадне тим на Нанси.

Ердинч изведе домакините напред в 4-ата минута. Гуемо обаче изравни от дузпа в 21-ата. Зумата Камара отново изведе своя тим в самия край на първата част, но в 69-ата мароканеца Юсуф Хаджи пак изравни.

Така в класирането на Франция Лил води с 4 точки и мач повече от Марсилия. На третото място са Лион с 62 точки, а четвърти ПСЖ с 58.