3. Лион и Зенит стартираха в Шампионска лига с хикс (ВИДЕО)

Лион и Зенит стартираха в Шампионска лига с хикс (ВИДЕО)

Руснаците поведоха във Франция, но не успяха да задържат аванса си

Осминафиналистът от предишното издание на Шампионската лига Лион направи 1:1 със Зенит у дома в среща от първия кръг на новото издание на надпреварата. Сардар Азмун вкара за руския първенец в 41-вата минута, но в 50-ата Мемфис Депай изравни от дузпа. Другите два тима от тази група “G” са Бенфика и РБ (Лайпциг).

И двата отбора имаха шансове за краен успех, но футболистите им стреляха неточно в няколко изгодни ситуации.

За Зенит това беше завръщане в ШЛ, след като през миналия сезон тимът игра в Лига Европа, където стигна до 1/8-финалите. На същата фаза, но в ШЛ, приключи и евроучастието на френския тим.

Днес отборът на Силвиньо имаше игрово превъзходство преди почивката, но получи гол. В 41-вата минута Азмун направи двойно подаване с Артьом Дзюба и излезе сам срещу вратаря, след което реализира - 1:0 за Зенит.

Интересното е, че няколко минути по-рано иранският нападател беше получил контузия. Той успя да се върне на терена и да вкара този гол, но на почивката беше заменен.

Влезлият на него място Магомед Оздоев обаче предизвика изравнителното попадение. В 50-ата минута той фаулира в наказателното поле Мемфис Депай и съдията посочи бялата точка. Холандският национал не сгреши за 1:1.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1